Eugenie Bouchardová má zápas lepšie rozohraný.
Eugenie Bouchardová má zápas lepšie rozohraný. (Autor: TASR/AP)

Wimbledon - 1. kolo

(dotácia 28,1 milióna libier, tráva)

Eugenie Bouchardová (Kan.) - Magdaléna Rybáriková (SR)

6:3, 6:4

Wimbledon.  Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková podľahla v stretnutí 1. kola dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone rovnako nenasadenej Kanaďanke Eugenie Bouchardovej 3:6, 4:6.

Zápas trval 72 minút, dohrali ho na centrálnom kurte v stredu večer po tom, ako ho pre dážď museli prerušiť.

Dvadsaťsedemročná Rybáriková nenadviazala na svoje wimbledonské maximum z minulého roka, keď sa dostala do tretieho kola. O päť rokov mladšia Bouchardová je miestna finalistka z roku 2014.

V nasledujúcom kole sa stretne so šestnástkou "pavúka" Johannou Kontovou, Britka vyradila Monicu Puigovú z Portorika pomerom 6:1, 7:5.

Online prenos

II. set:

Zápas sa skončil. Náskok v druhom sete sa zdal byť už rozhodujúcim, no slovenská tenistka ukázala, že je bojovníčka. Napriek tomu si však Bouchardová podržala podanie za stavu 5:4 a vyhráva aj druhý set. Kanadská tenistka vyhrala zápas vo dvoch setoch.

Rybáriková si podržala servis, hoci čelila jednému brejku. Bouchardová následne vyrovnala a hneď na to brejkla súperku.

Zápas sa však za stavu 2:1 prerušil pre dážď. Dohrávku napokon pre nepriazeň počasia odložili na stredu.

I. set:

Slovenka stratila pri svojom podaní len jednu loptičku a znížila na 3:5. Pri podaní Bouchardovej má však problémy. Kanaďanka predviedla už druhú čistú hru a vyhrala prvý set 6:3.

Rybáriková si prvý raz udržala servis, hoci odvrátila jeden brejkbol. Bouchardová však pri svojom podaní predviedla čistú hru a vyhráva 5:2.

Slovenka stratila druhýkrát za sebou podanie, Bouchardová potom brejk potvrdila a vedie už 4:1.

Bouchardová odpovedá čistou hrou pri podaní Rybárikovej. A v ďalšej hre brejk potvrdzuje. Vyhráva 2:1.

Eugenie Bouchardová hrá zatiaľ výborne.
Eugenie Bouchardová hrá zatiaľ výborne. (Autor: SITA/AP)

Rybáriková začína zápas skvele. Hneď v prvej hre brejkla súperku a vedie 1:0.

Pred zápasom

Pred zápasom - Súperky odohrali jeden vzájomný zápas. V septembri 2013 vyhrala Bouchardová na turnaji v Pekingu 2:0 na sety.

Pred zápasom - Rybárikovej patrí aktuálne 94. miesto v ženskom rebríčku, najvyššie bola na 31. mieste v auguste 2013.

Pred tohtoročným Wimbledonom štartovala na tráve len v Nottinghame, kde skrečovala zápas v druhom kole.

Magdalénu Rybárikovú v tejto sezóne obmedzovali zranenia.
Magdalénu Rybárikovú v tejto sezóne obmedzovali zranenia. (Autor: TASR/ AP)

Pred zápasom - Rybáriková štartuje v hlavnej časti Wimbledonu deviaty raz za sebou. Vlani dosiahla najväčší úspech, keď postúpila do tretieho kola.

Predošlých osem rokov bolo jej maximom prvé kolo. Na turnaji má bilanciu dve víťazstvá a osem prehier.

Pred zápasom - Bouchardová bola v rebríčku WTA najvyššie na piatom mieste, aktuálne jej patrí 48. priečka. Vo Wimbledone má bilanciu osem výhier a tri prehry.

Pred Wimbledonom štartovala na troch trávnatých turnajoch. V Hertongenboschi vypadla v prvom kole, v Malorrce v druhom a v Eastbourne v treťom.

V Eastbourne Bouchardová nestačila na Agnieszku Radwaňskú.

Pred zápasom - Vlani vypadla Bouchardová z formy, vo Wimbledone skončila už v prvom kole. A na US Open utrpela otras mozgu.

Len pár hodín po víťazstve v treťom kole nad Dominikou Cibulkovou sa pošmykla v tmavej miestnosti s mokrou dlážkou a tvrdo spadla dozadu na lakeť a zátylok

Pred zápasom - Favortitkou duelu je Kanaďanka Eugenie Bouchardová. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Montrealu dosiahla pred dvoma rokmi na Wimbledone najväčší úspech v kariére - zahrala si finále.

S Češkou Petrou Kvítovou vtedy prehrala v dvoch setoch 3:6, 0:6.

Eugenie Bouchardová počas finále Wimbledonu proti Petre Kvitovej.
Eugenie Bouchardová počas finále Wimbledonu proti Petre Kvitovej. (Autor: TASR)

Pred zápasom - Zápas by sa mal začať po 16.45 hodine nášho času na kurte číslo 12.