Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Rybáriková vo štvrtok uspela aj vo štvorhre, s Kužmovou postúpili do druhého kola

Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. máj 2018 o 20:29

Slovenky zvládli dramatický tretí set.

PARÍŽ. Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Magdaléna Rybáriková zvíťazili 6:1, 6:7 (4), 7:5 nad rusko-českou dvojicou Anna Blinkovová, Lucie Hradecká v prvom kole štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži.

V druhom kole sa stretnú s americko-českým párom Nicole Melicharová, Květa Peschkeová. V prípade postupu do tretieho kola môžu Slovenky naraziť na najvyššie nasadené maďarsko-francúzske duo Timea Babosová, Kristina Mladenovicová.

Roland Garros - 1. kolo štvorhry:

Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková (SR) - Anna Blinkovová, Lucie Hradecká (Rus./ČR)

6:1, 6:7 (4), 7:5 za 131 minút

V mužskej štvorhre Slovensko nemá zastúpenie na Roland Garros 2018.

Pre 20-ročnú Kužmovú to bola deblová premiéra na grandslamovom turnaji. Dvadsaťdeväťročná Rybáriková má viac skúsenosti so štvorhrou na štyroch najvýznamnejších turnajoch sezóny. Jej maximom na parížskej antuke je postup do tretieho kola, dokázala to vo dvoch prípadoch.

Rybárikovej maximom v rámci štvorhry komplexne na grandslame zatiaľ zostáva semifinálová účasť vo Wimbledone. V roku 2014 sa jej po boku Petkovicovej nepodarilo preniknúť do finále, stopku im vystavili Babosová s Mladenovicovou.

Rybáriková vo štvrtok zvládla hneď dva duely, ešte pred deblovým stretnutím vyradila v druhom kole dvojhry Švajčiarku Belindu Benčičovú 6:2, 6:4.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články