Regáli skóroval v treťom zápase po sebe, gól oslávil ako Haaland

Martin Regáli (vpravo) a Dávid Filinský v zápase Ružomberok - Tatran Liptovský Mikuláš. (Autor: TASR - Erika Ďurčová)
Sportnet, TASR|15. okt 2022 o 19:51 (aktualizované 15. okt 2022 o 20:52)

Liptovský Mikuláš vybojoval cenný bod.

Fortuna liga - 14. kolo

Ružomberok - Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1)

Góly: 48. Regáli - 29. Václavík

ŽK: Mihál, Gerát, Župa, Gaži

Rozhodovali: Gemzický - Vass, Čajka

1492 divákov

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák - Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli - Bobček (70. Kelemen), Gerec

Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) - Václavík, Gerát, Staš (87. Káčerík) - Gaži (90.+1 Laura), Jendrišek (87. Voško)

/Súpisky a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

RUŽOMBEROK.  Futbalisti MFK Ružomberok a MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom liptovskom derby v 14. kole Fortuna ligy 1:1.

Do vedenia išli hostia v 29. minúte, keď sa presadil Rastislav Václavík. Ružomberčania vyrovnali už tri minúty po zmene strán zásluhou Martina Regáliho.

Pre slovenského reprezentanta ide už o šiesty gól v sezóne. Skóroval vo všetkých troch stretnutiach po reprezentačnej prestávke. Presný zásah oslávil v tureckom sede ako zvykne Erling Haaland.

Ružomberčania sú po šiestej remíze na priebežnom 4. mieste tabuľky so ziskom 21 bodov. Liptovský Mikuláš je naďalej posledný s 8 bodmi.

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vstup do zápasu bol podľa mojich očakávaní, vytvorili sme si tri dobré príležitosti, žiaľ neboli sme dostatočne efektívni. V závere prvej tretiny zápasu sme urobili individuálne chyby, čo sa týka defenzívy a Václavík pekne skóroval. Potom bolo na našich hráčoch vidieť trochu nervozity, no veril som, že keď cez prestávku hráčov usmerníme, môžeme zápas zvrátiť. Veľmi dobrý vstup sme mali do druhého polčasu, keď po peknej akcii prišlo vyrovnanie. Myslel som, že to pôjde aj ďalej. Ešte nejakých 15 minút to aj celkom dobre vyzeralo. Musím však povedať, že Liptovský Mikuláš hral veľmi kompaktne a organizovane v obrane. Od 70. minúty sme sa dáko do šancí nedostávali a derby sa skončilo remízou.“

Jozef Kostelník, tréner L. Mikuláša: "Pre nás je bod z Ružomberka veľmi dobrý, hoci po prvom polčase sme tajne verili, že by sme mohli aj vyhrať. Druhý polčas sme sa ale dostali pod veľký tlak. Už sme nemali toľko síl a neboli sme ani nebezpeční smerom dopredu. Naopak, v prvej polovici sa nám darilo hrať to, čo sme chceli, byť pevní vzadu a prehusťovať priestor, keďže vieme o kvalite Ružomberka v útočnej fáze. Prečkali sme úvodný tlak a potom sa nám podarilo streliť gól. Na začiatku druhej časti padol vyrovnávajúci gól, no potom sme to ubránili a máme cenný bod."