Rusnák finišoval v C1 na 500 m na 4. mieste, Mládková skončila v K1 šiesta

Matej Rusnák počas MS v rýchlostnej kanoistike v Szegede. (Autor: Pavel Neubauer TASR)

1.Nicolae CraciunTaliansko1:53,17 min
2.Pavlo AltuchovUkrajina+0,23
3.Ťia-pin SüČína+2,19
4.Matej RusnákSlovensko+2,54

SZEGED. Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák skončil na MS v Szegede v B-finále C1 na 500 metrov štvrtý.

V sobotných pretekoch triumfoval Talian Nicolae Craciun, Rusnák za ním zaostal o 2,54 sekundy. V konečnom poradí obsadil 13. miesto.

Kajakárka Ivana Mládková obsadila v B-finále na 200 metrov 6. miesto. Za víťazkou Linneou Stensilsovou zo Švédska zaostala 98 stotín sekundy. Mládková v Szegede skončila na celkovom 15. mieste.

O čosi lepšie dopadla singlkanoistka Gabriela Ladičová, ktorá na rovnakej trati bola štvrtá. Z prvenstva v B-finále sa tešila domáca Bianka Nagyová. Ladičová na ňu stratila 0,33 sekundy. V celkovom poradí C1 na 200 m dosiahla 13. priečku.