Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rusky v semifinále Pohára federácie proti Nemkám napokon bez Šarapovovej

Ruská jednotka bude svojmu tímu v Soči chýbať. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 14. apr 2015 o 19:02

Dôvodom je zranenie nohy, ktoré držiteľka kariérneho Grand Slamu utrpela na nedávnom turnaji v americkom Miami.

LONDÝN. Dvojka svetového rebríčka tenistiek WTA vo dvojhre Maria Šarapovová napokon nepomôže svojim krajankám 18. - 19. apríla na antukovom dvorci v hale Adler Arena v Soči proti Nemkám v semifinále svetovej skupiny Pohára federácie.

Oznámila to národná federácia FTR, pričom informáciu tlmočilo twitterové konto pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Dôvodom absencie je indispozícia, ktorú držiteľka kariérneho Grand Slamu utrpela na nedávnom turnaji v americkom Miami na Floride.

"Netrpezlivo som hľadela v ústrety zápasu v meste, v ktorom som vyrastala. Aj s mojím realizačným štábom som vykonala príslušné zmeny plánov. Žiaľ, zranenie nohy mi neumožňuje plnohodnotne sa pripraviť. Iba pred niekoľkými dňami som sa vrátila na kurt. Na to, aby som mohla pomôcť družstvu dôstojnými výkonmi proti veľmi silnému súperovi, by som potrebovala byť v optimálnej forme. Nemala by som však dostatok času," uviedla Šarapovová pre tlačové oddelenie FTR.

Kapitánka Anastasia Myskinová zatiaľ neoznámila meno náhradníčky. Zostávajúcu trojicu tvoria Svetlana Kuznecovová, Anastasia Pavľučenkovová a Jelena Vesninová. V súbežnom semifinále sa v Ostrave stretnú Češky s Francúzkami.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články