Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Ruské tenistky dajú prednosť turnaju pred finále FedCupu

Pre Kirilenkovú je turnaj v Sofii viac ako reprezentácia. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. okt 2013 o 13:09

Rusko má v prvej tridsiatke rebríčka šesť tenistiek, okrem zranenej Šarapovovej bude vo finále FedCupu hrať naviac jedna z nich.

MOSKVA. Rusko nastúpi 2. - 3. novembra na antuke v Cagliari vo finále Pohára federácie 2013 reprezentačných družstiev tenistiek proti domácemu Taliansku so svojou treťou garnitúrou podľa svetového rebríčka.

Internetová stránka tzv. malých MS WTA pod názvom Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii (29. novembra - 3. októbra) informovala, že tomuto podujatiu dali prednosť nielen Jelena Vesninová, čo podľa jej vyjadrení bolo známe už dávnejšie, ale aj Maria Kirilenková.

Portál Sport-Express referuje, že rovnako sa rozhodla Anastasia Pavľučenkovová a dva dni pred uzávierkou oficiálnych predbežných nominácií potvrdila svoj štart na Sardínii len Alisa Klejbanovová.

Dvojnásobná grandslamová šampiónka Svetlana Kuznecovová minulý týždeň takisto pred Sport-Express uviedla, že neráta s Fed Cupom, ale dodala, že toto rozhodnutie ešte nie je definitívne.

Kapitán "zbornej" Šamiľ Tarpiščev ťažko môže mať radosť aj z toho, že hrdinka aprílového moskovského semifinále proti Slovenkám Jekaterina Makarovová pauzuje od prieniku do štvrťfinále newyorských US Open a minulý týždeň vynechala Kremeľský pohár v ruskej metropole pre pretrvávajúce problémy so zápästím.

Tento víkend sa predstaví vo štvorhre po boku Vesninovej na "veľkom" koncoročnom výberovom šampionáte v tureckom Istanbule.

Ruská jednotka Maria Šarapovová v predstihu oznámila ukončenie sezóny vinou háklivého ramena. Niekdajšia dvojka svetového rebríčka Vera Zvonarevová chýba v súťažnom dianí už od vlaňajších OH v Londýne, vo februári podstúpila operáciu ramena a podľa najnovších správ sa vráti najskôr v januári v čínskom Šen-čene.

Bývalá trojka singlového renkingu Naďa Petrovová naposledy hrala dvojhru na US Open, pričom v New Yorku skončila už v 1. kole. Okrem Klejbanovovej a Makarovovej prichádzajú do úvahy najmä Vera Duševinová, Oľga Pučkovová a Daria Gavrilovová.

Postavenie ruských tenistiek vo svetovom rebríčku:

3. Maria Šarapovová - predčasne ukončila svoju sezónu pre problémy s ramenom

18. Maria Kirilenková - dala prednosť tzv. malým MS WTA v Sofii

21. Svetlana Kuznecovová - vyjadrila sa, že neráta so štartom vo finále Fed Cupu

24. Jekaterina Makarovová

25. Jelena Vesninová - dala prednosť tzv. malým MS WTA v Sofii

26. Anastasia Pavľučenkovová - dala prednosť tzv. malým MS WTA v Sofii

105. Naďa Petrovová - dvojhru nehrala od prehry v 1. kole newyorských US Open

119. Vera Duševinová

127. Oľga Pučkovová

128. Nina Bratčikovová

129. Daria Gavrilovová

138. Alexandra Panovová

...

186. Alisa Klejbanovová (pred zdravotnou prestávkou bola aj na 20. mieste)

Súvisiace články