Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Ruský tréner kritizuje legionárov: Tí cudzinci sú stále nervózni

V play off KHL zostalo už len šesť klubov vrátane CSKA Moskva a SKA Petrohrad. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|17. mar 2020 o 14:03

Rusko sa až doteraz tvárilo, akoby sa ho pandémia netýkala.

BRATISLAVA. Svetový a európsky hokej zareagoval na svetovú pandémiu koronavírusu ukončením ligových súťaží, ale Rusko sa až doteraz tvárilo, akoby sa ho pandémia netýkala.

KHL je stále aktívna súťaž. Z veľkých líg ako jediná vôbec.

Po tom, čo dva kluby odmietli nastúpiť na svoje série druhého kola play off, však vedenie ligy rozhodlo boje o Gagarinov pohár posunúť o týždeň. A v utorok prestávku predĺžilo až na 10. apríla.

V play off už nepokračuje fínsky Jokerit Helsinki ani kazašský Barys Nur-Sultan. Oba kluby citlivo reagujú na šírenie vírusu a prijali zodpovedné riešenia na ochranu zdravia.

Kazašský účastník predčasne ukončil sezónu po rozhodnutí prezidenta krajiny o uzatvorení hraníc od 15. marca do 15. apríla a zákaze športových akcií.

Napriek tomu, že sa počet tímov scvrkol z ôsmich na šesť, je podľa denníka Sport-express nálada vo vedení súťaže rovnaká – dohrať play off za každú cenu.

Legionári už nechcú hrať

Aká bude situácia o týždeň, nie je jasné. Liga navyše nevie, akým systémom má dohrať play off, v ktorom je šesť tímov. Kluby, ktoré o súperov prišli – Petrohrad a Novosibirsk, by mohli odpočívať a zbierať sily na semifinále.

Čo by nebolo férové k ich súperom.

Nemáme zatiaľ toľko nakazených, aby sme mali prázdne tribúny. Čo teraz, zavrieme celú krajinu? Tak nerobme nič. Poďme domov.


Vladimir Krikunov, tréner Dinama

Vo vedení ligy tak špekulujú, ako sa v tejto situácii dopracovať k držiteľovi Gagarinovho pohára.

Denník si urobil prieskum aj medzi hráčmi. Oslovil 50 hokejistov v tom čase ešte zo siedmich tímov, vrátane mužstva z hlavného mesta Kazachstanu. Každého sa pýtali na štyri otázky.

Až 60 percent z oslovených hráčov sa vyjadrilo, že by boli za to, aby sa play off prerušilo. Jedným z dôvodov bolo aj to, že vyraďovaciu časť nie je možné dohrať férovým spôsobom.

„Keďže Jokerit odstúpil, netuším ako to chcú dohrať,“ cituje denník jedného z hráčov. Mená hokejistov Spot-express nezverejnil.

Ďalší zas tvrdia, že pauza by nič neriešila, keďže situácia sa len ťažko zlepší.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články