Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Hudáčka vyskúša Ramsay na centri. Na krídle si želá Šatana

Libor Hudáček. (Autor: TASR/Michal Svítok)
Juraj Berzedi|11. dec 2018 o 17:13

Nevylučuje, že si raz zahrá v NHL.

Rozhovor:

Slovenský hokejista LIBOR HUDÁČEK hral na piatich majstrovstvách sveta, v lanskej sezóne ho však reprezentačný tréner Craig Ramsay nezobral na žiadne vrcholné podujatie – chýbal na šampionáte v Kodani aj na olympiáde v Pjongčangu.

Teraz sa 28-ročný útočník Liberca dostal do nominácie na Švajčiarsky pohár a pokúsi sa zabojovať aj o miesto v tíme na domáce majstrovstvá sveta.

Z tímu, ktorý pôjde na Švajčiarsky pohár, má oproti vám na konte viac zápasov v reprezentácii len Dominik Graňák – on odohral 190 zápasov, vy 90. Ako to vnímate?

„Hráči z Európy majú v tomto výhodu. Môžeme ísť na turnaje počas sezóny aj na majstrovstvá sveta. Lepší a skúsenejší hokejisti z NHL nemajú toľko štartov len preto, že hrajú v zámorí. Deväťdesiat štartov je solídne číslo. O niečom to hovorí, ale v kabíne nebudem mať pozíciu mentora.

Cítim sa stále mladý, hoci roky pribúdajú. Keď brat Julo uvidel nomináciu, písal mi, že by som mal mať na hrudi kapitánske céčko. V tíme je však viac starších hráčov a stále skôr patrím do strednej generácie.“

Pred dvoma rokmi ste priznali, že snívate o NHL. Hovorili ste, že Marián Hossa potrebuje spoluhráča v Chicagu, keďže sa tímu nedarí. Stále si veríte?

„Do NHL môže ísť aj 28-ročný hráč. Ale to mi musí extrémne vyjsť sezóna. Získať titul s Libercom a najmä odohrať úspešné majstrovstvá sveta. Nevzdávam sa. V kariére športovca sa môže stať hocičo.“

Pred príchodom generálneho manažéra Miroslava Šatana a trénera Craiga Ramsayho ste boli na piatich šampionátoch. Ako ste brali to, že ste sa nedostali na olympiádu do Pjongčangu, kam šli menej známi hráči?

„Bol som v tom období zranený a nemal som dostatočnú formu, aby ma tréneri nominovali. Vybrali si iných hráčov a tým to pre mňa hasne. Teraz mám obrovskú motiváciu, aby som si zahral na domácom šampionáte.“

Ramsay má rád poriadok a dodržiavanie systému. Bývalý hokejista Boris Valábik povedal, že hoci sa snažíte vždy niečo vymyslieť, nehráte bezpečne. Môže vám to uškodiť?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Česko - Extraliga
Liberec vs. Sparta Praha
18:00
KHL - Gagarin Cup
Avangard Omsk vs. Bars Kazan
18:00
Slovensko - Extraliga
Zvolen vs. Slovan Bratislava
Kurzy prináša