Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chcel ho Bayern, hral na husliach. Teraz je hrdinom Medzeva, ktorý ponížil Trenčín

Roman Jurko. (Autor: Facebook/Roman Jurko)
Pavol Spál|Publikované 28. sep 2017 o 15:23

Kedysi bol veľkým talentom, dnes hráva ROMAN JURKO štvrtú ligu za Medzev. V stredu gólom rozhodol o vyradení Trenčína v Slovenskom pohári.

Ako dlho ste oslavovali?

„Zhruba do tretej ráno, bolo to bujaré.“

Vyradili ste dvojnásobného majstra Slovenska, ktorý ešte vlani bojoval o Ligu majstrov. Ako je to možné?

„Predpovedali nám, že dostaneme 8:0, ale vidíte. Bol to pre nás sviatok a nechceli sme dostať debakel. Rozhodlo medzevské srdce. To, čo sme obetovali, našmýkali a nabehali, bolo na štyri či päť zápasov. Teraz sme to dali do jedného.“

Nepodcenil vás Trenčín?

„Kedysi som bol aj ja na druhej strane barikády ako profesionál. Zažil som podobné zápasy, aj proti amatérom. Nejde o podcenenie. Amatéri na profesionálov vybehnú a dajú do toho 190 percent. Budú bojovať, až kým neodpadnú. Trenčín tri dni predtým deklasoval Prešov 7:0. Z vlastnej skúsenosti viem, že po hodoch príde bolenie brucha. Bol to jeden z takých zápasov, že by Trenčín nedal gól ani do rána. Urazili šťastenu. Premárnili niekoľko vyložených šancí. “

V 82. minúte naskočil do hry váš 16-ročný brankár. Nie však do bránky, ale na hrot útoku a v teplákoch. Môžete to vysvetliť?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.