Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rolu trénera po Slavkovi Golužovi prevzal dočasne Marek Gernát

Marek Gernát tvrdí, že iba dohliada na to, čo naordinoval Goluža. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 3. nov 2020 o 10:54

Pred európskymi súťažami nechcú prešovskí hádzanári nič podceniť.

PREŠOV. Klub pätnásťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna začal po pozitívnych testoch niektorých členov hráčskeho kádra i realizačného tímu na koronavírus a už druhej povinnej karanténe v pondelok nanovo trénovať bez dvojice hráčov.

Ako sa však neskôr potvrdilo, desaťdňovú karanténu musí podstúpiť aj tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

Má najvyššiu licenciu Mastercoach

To, že trénerovi karanténa hrozí, nám síce generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický naznačil už v nedeľu predpoludním.

No oficiálne to potvrdil až na druhý deň, keď už mal poistenú dočasnú náhradu za doma izolovaného kouča.

„Tréner Slavko Goluža pokračuje po pozitívnom teste v doterajšej karanténe, v ktorej sa ocitol po pozitívnych testoch viacerých jeho zverencov. V tréningovom procese ho nahradí Marek Gernát, úspešný tréner našich mladších dorastencov, ktorý je držiteľom najvyššej licencie Mastercoach pre súťaže riadené Európskou hádzanárskou federáciou a nadnárodnou SEHA Gazprom ligou," uviedol M. Benický.

„Nechceme podceniť situáciu pre prípad, žeby tréner Goluža nebol k dispozícii ani po desiatich dňoch karantény a Tatrana čakajú zápasy európskych súťaží. M. Gernát je licencovaný tréner, ktorý je na delegačnom zozname, takže pod jeho vedením sa mužstvo vracia do tréningového procesu,“ dodal generálny manažér Tatrana.

Na mužstvo len dohliada

Po prvých dvoch tréningoch poverený tréner A – tímu Tatrana Prešov Marek Gernát svoju rolu bral ako je mu vlastné, výsostne profesionálne, avšak príliš ju nepreceňoval.

„V pravom zmysle slova to nie tá pravá trénerská robota, ktorú nateraz vykonávam. V podstate dohliadam na to, aby mužstvo robilo to, čo robiť má, na čo je zvyknuté v tréningovom procese a držať sa vlastne toho, čo hráčom už vopred naordinoval tréner Goluža. Ja som s ním v pravidelnom kontakte a na tréningové dianie vlastne iba na všetko dohliadam,“ povedal po prvých tréningových dávkach Marek Gernát a dodal:

„Mužstvo začalo trénovať pozvoľna, predsa len izolované bolo dlhší čas. Preto to nebol stopercentný rozbeh, hráči nešli do fyzických kontaktov či šprintov. Skrátka, k zápasovému tempu to malo ďaleko. Dávky budeme zvyšovať postupne, na rad príde aj práca s loptami, pilovanie herných systémov, svoje si odpracujú v posilňovni, nevyhnú sa ani nejakým výbehom. Zatiaľ všetko funguje podľa naplánovaného a dúfam, že takto to bude pokračovať aj naďalej.“

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)
Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.