Federer vyhral zápas na grandslame po 487 dňoch. Dvaja nasadení končia

Roger Federer.
Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. máj 2021 o 17:25 (aktualizované 31. máj 2021 o 23:30)

Daniil Medvedev vyhral prvý zápas na Roland Garros v kariére.

PARÍŽ. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole ako nasadená osmička zdolal uzbeckého kvalifikanta Denisa Istomina 6:2, 6:4, 6:3.

Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna to bol prvý zápas na parížskej antuke od júna 2019, keď v semifinále prehral so Španielom Rafaelom Nadalom.

Federerovi nevyšla generálka na Roland Garros, keď na domácej pôde na turnaji ATP v Ženeve neprešiel cez Pabla Andujara.

Proti Istominovi však potvrdil úlohu favorita, počas celého duelu výborne podával a po pätnásty raz postúpil v Paríži do 2. kola. Na grandslame vyhral prvýkrát po 487 dňoch.

"Teší ma, že môžem byť opäť v Paríži a že som sa vrátil víťazne. Ďakujem fanúšikom za podporu. S Denisom sa dobre poznáme, hrali sme proti sebe už sedemkrát. S predvedeným výkonom som veľmi spokojný. Počas celého zápasu som sa snažil hrať agresívne a často chodiť na sieť- Teší ma, že moja taktika slávila úspech," uviedol Federer v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Fabricom Santorom.

Pre Federera to bol iba tretí súťažný duel po návrate na dvorce po pauze zavinenej operáciou kolena.

"Nebolo jednoduché pripraviť sa na tento turnaj. Mám štyri deti a v súčasnej pandemickej situácii je to pre tenistov náročné. O to mám väčšiu radosť s vydareného štartu v Paríži," dodal Švajčiar.

Úspešne vstúpil do turnaja aj druhý nasadený Rus Danniil Medvedev. Finalista Australian Open zvíťazil nad Kazachom Alexandrom Bublikom 6:3, 6:3, 7:5.

Roland Garros 2021

Muži - dvojhra - 1. kolo:

Jošihito Nišioka (Jap.) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) 6:4, 6:2, 3:6, 7:6 (5)

Kamil Majchrzak (Poľ.) - Arthur Cazaux (Fr.) 6:4, 2:6, 6:4, 6:4

Dominik Köpfer (Nem.) - Mathias Bourgue (Fr.) 6:3, 6:3, 6:4

Lorenzo Musetti (Tal.) - David Goffin (Belg.-13) 6:0, 7:5, 7:6 (3)

Lloyd Harris (JAR) - Lorenzo Sonego (Tal.-26) 7:5, 6:4, 6:4

Marin Čilič (Chor.) - Arthur Rinderknech (Fr.) 7:6 (6), 6:1, 6:2

Taylor Fritz (USA-30) - Joao Sousa (Portug.) 6:4, 6:2, 6:4

Jaume Munar (Šp.) - Jordan Thompson (Austr.) 6:7 (6), 6:1, 7:6 (5), 6:4

Carlos Alcaraz (Šp.) - Bernabe Zapata Miralles (Šp.) 6:3, 2:6, 6:1, 7:6 (4)

Roger Federer (Švajč.-8) - Denis Istomin (Uzb.) 6:2, 6:4, 6:3

Casper Ruud (Nór.-15) - Benoit Paire (Fr.) 5:7, 6:2, 6:1, 7:6 (4)

Steve Johnson (USA) - Frances Tiafoe (USA) 6:7 (5), 3:6, 6:4, 6:2, 6:1

Filip Krajinovič (Srb.) - Maximilian Marterer (Nem.) 6:4, 6:1, 7:6 (3)

John Isner (USA-31) - Sam Querrey (USA) 7:6 (2), 6:3, 6:4

Thiago Monteiro (Braz.) - Francisco Cerundolo (Arg.) 6:3, 6:4, 6:3

Gianluca Mager (Tal.) - Peter Gojowczyk (Nem.) 6:2, 3:6, 6:4, 7:5

Domov»Tenis»Federer vyhral zápas na grandslame po 487 dňoch. Dvaja nasadení končia