Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tisíc kilometrov s babkou a triumf. Príbeh Argentínčana je senzáciou Roland Garros

Argentínsky tenista Marco Trungelliti. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. máj 2018 o 08:12

Taká dlhá cesta nie je pre ľudí v Argentíne nič nezvyčajné.

PARÍŽ. Argentínsky tenista Marco Trungelliti sa na nedostatok akčnosti nemôže sťažovať. Jeho krátky príbeh z Roland Garros zrejme presne vystihuje podstatu jeho tenisového osudu, že sa stal "lucky loserom", teda "šťastným zdolaným".

Najprv stopka vo finále parížskej kvalifikácie a smutná cesta domov do Barcelony. Potom telefonát z vedenia Roland Garros o odhlásení sa Nicka Kyrgiosa pre zranenie a cesta späť do metropoly pri Seine.

Trungelliti odšoféroval 10 hodín v malom aute v spoločnosti brata, mamy a 88-ročnej babičky z Argentíny, s ktorými mal pôvodne stráviť voľné dni prehliadkou Barcelony.

Namiesto toho cestovali v nedeľu napoludnie do Paríža a po 1000 km vystúpili z auta pred jedenástou večer.

Cesta sa oplatila

Na druhý deň o 11.00 h ho už na kurte čakal Austrálčan Bernard Tomic. A 190. hráč svetového rebríčka Trungelliti sa chytil svojej šance.

Štvrťfinalistu Wimbledonu a bývalého 17. hráča počítačového poradia po necelých troch hodinách zdolal výsledkom 6:4, 5:7, 6:4, 6:4.

"Keď som dal rodine vedieť, že musím späť do Paríža, stará mama bola práve v sprche. Dobre, ideme s tebou, bola ich odpoveď.

Babka Marca Trungellitiho (vľavo) Dafne Bottová a brat André. (Autor: TASR/AP)

Taká dlhá cesta nie je pre ľudí v Argentíne nič nezvyčajné, ak práve nebývate v Buenos Aires. A zápas proti Tomicovi? Snažil som sa to brať normálne, ako keby sa predtým nič nestalo," povedal v dobrej nálade Trungelliti.

Mal na ňu nárok, keďže za postup do 2. kola na RG získal nezdanený šek na 79 000 eur, čo je výrazne viac ako ako väčšina jeho tenisových zárobkov.

Prečo išiel autom?

A prečo vlastne šiel autom s rodinou? "Letenky by sme za taký krátky čas už nezískali a železnice zasa raz štrajkovali. Auto bola najrýchlejšia a najlepšia voľba," uviedol na vysvetlenie Trungelliti.

Na tento príbeh zareagoval na sociálnej sieti Lotyš Ernests Gulbis, semifinalista RG 2014. "Keď hráte v hlavnej súťaži, nemôžete predsa predtým šoférovať..."

Súboj proti Tomicovi bol iba jeho tretí v hlavnej súťaži na turnajoch hlavného profiokruhu v tomto roku. Predtým hrával zväčša na challengerových podujatiach, v španielskej Marbelle vo štvrťfinále hladko prehral s Martinom Kližanom /1:6, 2:6/.

Súperom Trungellitiho v 2. kole na parížskej antuke bude Talian Marco Cecchinato, 72. hráč rebríčka ATP. "Zdolateľný súper, šanca tam je," dodal dlhovlasý Argentínčan.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.