Kanaďanka dosiahla historický úspech, získala grandslamový titul

Gabriela Dabrowská a Rohan Bopanna pózujú s víťaznou trofejou.
Gabriela Dabrowská a Rohan Bopanna pózujú s víťaznou trofejou. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jún 2017 o 14:55

Gabriela Dabrowská sa tešila z titulu v mixe na Roland Garros po boku Inda Rohana Bopannu.

ROLAND GARROS - finále mixu:

Rohan Bopanna, G. Dabrowská (7-Ind./Kan.) - Robert Farah, Anna-Lena Grönefeldová (Kol./Nem.) 2:6, 6:2, 12:10

PARÍŽ. Indický tenista Rohan Bopanna spolu s Kanaďankou Gabrielou Dabrowskou získali grandslamový titul v mixe.

Vo štvrtkovom finále miešaných dvojíc na Roland Garros zdolali po dramatickom priebehu kolumbijsko-nemecký pár Robert Farah, Anna-Lena Grönefeldová 2:6, 6:2, 12:10.

Farah s Grönefeldovou nevyužili v supertajbrejku dva mečbaly a za 67 minút zápas prehrali. Dabrowská sa stala historicky prvou Kanaďankou s titulom z grandslamu.

"Verím, že ste si všetci užili finále. Bola tam veľká snaha na oboch stranách," povedala dvadsaťpäťročná tenistka v interview priamo na kurte.

Spoločne s o dvanásť rokov starším Bopannom vyhrali finále ako siedmy najvyššie nasadený pár. V priebehu turnaja dominovali, pred finále nestratili ani set.