Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Na Hopmanovom pohári sa predstaví aj Roger Federer

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. okt 2017 o 10:18

Ďalší účastníci turnaja sú Nemecko, Japonsko, Austrália, USA, Rusko, Belgicko a Kanada.

PERTH. Roger Federer sa vráti k svojej tenisovej partnerke Belinde Bencicovej - švajčiarskej hráčke so slovenskými koreňmi a zázemím v TC Empire - na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe (30. 12. 2017 - 6. 1. 2018), kde budú reprezentovať Švajčiarsko.

V Perthe sa Federer a Bencicová spoločne predstavili aj v úvode tohto roka, vtedy tesne nepostúpili do finále.

Švajčiarsky tenisový Maestro však spôsobil poriadny ošiaľ. Jeho prvý tréning v dejisku turnaja sledovalo 6-tisíc ľudí a na súboj Švajčiarsko - Francúzsko sa prišlo pozrieť 13 917 fanúšikov, čím sa utvoril turnajový rekord.

Po ostatnom ročníku Hopmanovho pohára Federer triumfoval na Australian Open a vo Wimbledone, kde získal 18. a 19. grandslamový titul. Momentálne mu patrí druhá priečka v rebríčku ATP.

Dvojnásobná grandslamová víťazka v singli Angelique Kerberová bude podľa stredajšieho oznámenia organizátorov turnaja reprezentovať Nemecko spolu so štvorkou rebríčka ATP Alexandrom Zverevom.

Juiči Sugita a Naomi Osaková si zahrajú za Japonsko. Japonskí tenisti na neoficiálnom svetovom šampionáte miešaných tenisových tímov budú mať premiéru po 16 rokoch.

Domácu Austráliu budú reprezentovať Daria Gavrilovová a Thanasi Kokkinakis.

Ďalšími účastníkmi turnaja sú USA s Jackom Sockom a CoCo Vandeweghovou, Rusko zastupujú Svetlana Kuznecovová a Karen Chačanov, Belgicko David Goffin a Elise Mertensová, Kanadu Eugenie Bouchardová a Vasek Pospisil.

Súvisiace články