Lotyšsko na MS v hokeji 2024
Lotyšsko

Gólové oslavy Lotyšska v zápase Poľsko - Lotyšsko na MS v hokeji 2024
Fotogaléria (17)
Gólové oslavy Lotyšska v zápase Poľsko - Lotyšsko na MS v hokeji 2024 (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. máj 2024 o 20:00

Lotyšsský hráč sa vyjadril, že išlo o náhodu.

OSTRAVA. Poľskí hokejisti prekvapili hokejový svet a pri svojej prvej účasti po 22 rokoch na elitných MS v hokeji získali bod.

V prvom zápase doviedli do predĺženia duel s Lotyšskom, v ktorom napokon prehrali 4:5.

Fotogaléria zo zápasu Poľsko - Lotyšsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Duel poznačila aj jedna nepríjemná udalosť v záverečnej tretine, keď lotyšský útočník Rodrigo Abols udrel čiarového rozhodcu.

Urobiť to zrejme nechcel. Trafiť chcel súperovho útočníka Grzegorza Pasiuta, ktorého rozhodca držal.

Incident opísal Abols takto: "Poľský hráč ma držal za dres, myslel som si, že je to stále on. Rozhodcovi som sa hneď ospravedlňoval, že to bola nešťastná náhoda."

Abols sa za svoj čin v tom momente rozhodcovi ospravedlnil a oľutoval to. Nie je však jasné, či táto situácia nebude mať dohru.

Lotyšský hráč môže dostať za úder dodatočný trest. Po zápase sa k incidentu vyjadril aj kapitán Lotyšov Kaspars Daugavinš, ktorý dúfal, že Abols trest nedostane.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»VIDEO: Dostane dodatočný trest? Lotyš udrel rozhodcu, hneď sa mu ospravedlnil