Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Mak je už v Turecku. Chcem hrať, aby som pomohol reprezentácii, vraví

Róbert Mak (vľavo). (Autor: TASR)
Igor Dopirák|29. jan 2020 o 22:30

Po rokoch opúšťa Rusko.

KONYA, BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak opustil Zenit Petrohrad. Jeho novým pôsobiskom sa stal turecký Konyaspor.

Informáciu priniesli tamojšie médiá.

Dvadsaťosemročný stredopoliar pôsobil v Rusku od leta 2016, pričom jednu sezónu strávil na hosťovaní v PAOK Solún.

Je dôležité, aby hral, vraví jeho agent

Mak sa v tomto ročníku ruskej Premier League nevedel prebojovať do základnej zostavy Zenitu.

Zasiahol iba do piatich stretnutí, v ktorých strelil jeden gól.

Kým Zenit je po devätnástich kolách suverénnym lídrom ruskej súťaže a má na dosah obhajobu titulu, Konyaspor sa v tureckej lige trápi.

Po polovici súťaže mu patrí až štrnáste miesto a od pásma zostupu ho delia len tri body.

"Robo sa so svojím novým klubom dohodol na zmluve do konca sezóny. Pre Roba je veľmi dôležité, aby pravidelne hral, aby bol pripravený na zápasy slovenskej reprezentácie," potvrdil transfer na webe hráčovej zastupiteľskej agentúry CSM-Agency jej riaditeľ Juraj Vengloš.

Konyaspor mal záujem už v lete

"Po sústredení Zenitu v Katare som si sadol s trénerom Sergejom Semakom. Povedal mi na rovinu, že v tíme je veľký pretlak cudzincov a na jar by som s najväčšou pravdepodobnosťou hral menej.

A ja potrebujem zápasovú prax. Najmä vzhľadom na marcové barážové zápasy slovenskej reprezentácie. Konyaspor mal o mňa záujem už v lete. Vtedy sa to nezrealizovalo. Záujem tureckého klubu pretrvával, teraz sme sa dohodli na zmluve do leta.

Úspešne som absolvoval zdravotnú prehliadku a dnes ma čaká prvý tréning s mojím novým tímom. Premiéru v zeleno-bielom drese by som mohol mať už v sobotu proti Antalyasporu.

Verím, že sa nám bude dariť," uviedol 28-ročný Bratislavčan, ktorý bude v Turecku hrávať s číslom 29.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články