Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Říha má záujem o Réwaya, Sparta vraj za neho požaduje slovinské duo

Medzi záujemcami o služby Martina Réwaya je aj Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 17. nov 2015 o 06:25

Mám informácie, že on chce ísť do Slovana a ja ako tréner by som do toho išiel, chcel by som ho, povedal kouč Slovana Bratislava.

BRATISLAVA. Prestup talentovaného hokejistu Martina Réwaya do Slovana Bratislava pomaly naberá reálne kontúry. O služby mladíka má záujem aj kouč Slovana Miloš Říha.

Slovan nastúpil v pondelok na dvadsiaty domáci duel v prebiehajúcej sezóne KHL. Hoci mu v ňom Severstaľ Čerepovec spôsobil množstvo ťažkostí, po víťaznej trefe Ľubomíra Višňovského na konečných 5:4 sa mohol tešiť z ťažko vydretých, no dôležitých troch bodov.

Aj pondelňajší duel však ukázal, že Slovanu v niektorých fázach hry chýba myšlienka. Nielen tento problém by mohol vyriešiť príchod Réwaya.

Neponúkol adekvátnu protihodnotu

Ten po vyradení z kádra Sparty Praha naďalej trénuje s prvoligovým českým klubom Benátky nad Jizerou. Keďže je stále hráčom Sparty, momentálne nemôže nikde hrať a čaká na to, ako sa situácia vyvinie.

V uplynulom období sa prihlásil o slovo práve bratislavský Slovan, ktorý však podľa medializovaných informácií neponúkol za Réwaya adekvátnu protihodnotu.

20150205hokejsvknem08222290_r5283.jpg

Martin Réway. FOTO - TASR

V médiách sa skloňovali mená Michala Sersena či kanadskej dvojice Francis Paré - Louis Leblanc, no Sparta údajne požaduje slovinské reprezentačné duo Žiga Jeglič - Rok Tičar.

"Problém je v tom, že Slovan nám neponúkol adekvátnu čiastku. Môžem potvrdiť, že aj Karlove Vary ponúkli väčšiu sumu," konštatoval pre portál aktualne.cz športový manažér Sparty Patrik Martinec.

Říha: Chcel by som ho

Tréner Slovana Miloš Říha by si Réwaya v tíme želal. "Mám informácie, že on chce ísť do Slovana a ja ako tréner by som do toho išiel, chcel by som ho. V súčasnosti sa však o to nestarám. Muselo by totiž prísť na možnosť, že Réwayov prestup je reálny. Potom sa môžeme baviť o konkrétnych veciach," povedal Říha.

Ak by Slovan nenašiel inú alternatívu a chcel by mať talentovaného mladíka v tíme, zrejme by musel obetovať spomínané duo Jeglič - Tičar.

7jul2015_slovan_khl_trening_13267473_r6479.jpg

Slovinci Rok Tičar (vľavo) a Žiga Jeglič (vpravo) počas tréningu Slovana Bratislava. FOTO - TASR

"Obaja sa možno budú musieť zodpovedať za svoju hru. Je krásne, ak sa ich útok zdrží celé dve minúty v pásme, len čo z toho, keď nepríde strela na bránku a celá robota je potom neefektívna," dodal na margo výkonnosti spomínaných hráčov Říha.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.