Richardovi Vargovi zmeny v stravovaní pomohli.
Richardovi Vargovi zmeny v stravovaní pomohli. (Autor: TASR )
SITA|12. máj 2018 o 09:14

Slovenský triatlonista stratil na víťaza necelé tri minúty.

JOKOHAMA. Slovenský reprezentant Richard Varga skončil na 29. mieste v pretekoch Svetovej triatlonovej série (WTS) v japonskej Jokohame. Zvíťazil Španiel Mario Mola výsledným časom 1:44:59 hodiny, Varga za ním zaostal o bezmála tri minúty.

V cieli klasifikovali 48 pretekárov.

V Jokohame sa uskutočnili tretie preteky z tohtoročnej desaťdielnej série WTS a súťažilo sa na tradičných olympijských objemoch - 1,5 kilometra plávanie, 40 kilometrov cyklistika, 10 kilometrov beh.

Medzi ženami sa z víťazstva tešila favorizovaná Flora Duffyová (1:53:25 h) z Bermúd, ktorá dominovala aj na predchádzajúcom podujatí v domácom prostredí v Hamiltone a tiež na tohtoročných Hrách Commonwealthu v austrálskom Gold Coaste.

Premiéru na podujatí najvyššieho rangu zažila Slovenka Romana Gajdošová a skončila na 36. mieste s mankom 8:57 minúty na víťazku. Pripísala si prvé body do rebríčka WTS v kariére a patrí jej priebežne 53. pozícia.

53.Romana GajdošováSlovensko65 b
Domov»Ďalšie športy»Varga skončil v Japonsku na 29. mieste, Gajdošová absolvovala premiéru medzi elitou