Svetový pohár v triatlone 2019 - Kapské Mesto, Juhoafrická republika

Šprint triatlon - muži (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

Šprint triatlon - ženy (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

1.Aj UedováJaponsko57:24 min
2.Summer RappaportováUSA+ 7 s
3.Tamara GormanováUSA+ 20 s
54.Kristína JesenskáSlovensko+ 11:38 min

KAPSKÉ MESTO. Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil desiate miesto v rámci nedeľňajších pretekov prvého kola Svetového pohára v juhoafrickom Kapskom Meste.

Tridsaťročný Bratislavčan predviedol na šprintérskej trati (750 metrov plávanie + 20 kilometrov cyklistika + 5 kilometrov beh) najrýchlejší plavecký úsek a z vody vyšiel s dvojsekundovým náskokom pred najbližšími konkurentmi.

V cyklistickej časti sa pole tradične vyrovnalo a až štyridsať pretekárov sa vošlo do rozmedzia desiatich sekúnd.

Varga vybiehal do záverečnej fázy v kontakte s najväčšími favoritmi a do cieľa napokon prišiel na desiatom mieste s mankom 42 sekúnd.

Z víťazstva sa tešil Brit Alex Yee pred Američanom Tonym Smoragiewiczom a Portugalčanom Joaom Silvom.

Ženy súťažili na rovnako dlhej trati, ktorú najrýchlejšie zvládla Japonka Aj Uedová. Skúsená 35-ročná pretekárka vyťažila najmä z výborného behu, keďže po cyklistickej časti strácala na vedúcu ženu pätnásť sekúnd.

Na stupňoch víťazov ju doplnili Američanky - druhá Summer Rappaportová a tretia Tamara Gormanová.

Jediná Slovenka v štartovom poli Kristína Jesenská skončila na poslednej 54. pozícii. Pre mladú triatlonistku, ktorá je ešte vekom juniorka, to bola premiéra v kategórii elite na podujatí Svetového pohára.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Varga skončil v Kapskom Meste v elitnej desiatke, už tradične bol najlepším plavcom