Tury sa predstavil vo finále streetu, juniorov čaká boj o zlato v inline hokeji

Richard Tury.
Richard Tury. (Autor: TASR)
TASR|15. sep 2024 o 12:31

V talianskom Ríme sa koná podujatie Svetové korčuliarske hry.

RÍM. Slovenský skejtbordista Richard Tury obsadil šieste miesto v disciplíne street na Svetových korčuliarskych hrách v Ríme.

Vo finále dosiahol výkon 247,23 bodu a na nového majstra sveta Sasakiho Tou z Japonska stratil skoro tridsať bodov. Od medailovej pozície ho delilo 11,68 bodu.

Za finálovú jazdu dostal Tury 76,20 bodu a za dva najlepšie triky si odniesol známky 89,81 a 81,22.

Na rozdiel od OH v Paríži, kde bol vo finálovej osmičke jediným zástupcom z Európy, sa do finále v Ríme prebojovali 14-ročný Holanďan Tijmen Overbeek a Švéd Kristoffer Kroon, ktorí skončili na štvrtom, respektíve piatom mieste.

Medzi inline hokejistami sa darilo slovenským juniorom, ktorí zabojujú o zlaté medaily.

Na turnaji v Abruzze zdolali v C-skupine Austráliu (8:4) i Čínu (9:1) a do vyraďovacej fázy si zabezpečili postup z 1. miesta tabuľky.

V osemfinále si poradili s Kolumbiou 7:2, vo štvrťfinále vyradili Francúzov 2:1 po predĺžení a v semifinále zvíťazili nad domácim Talianskom 6:3.

Finálový súboj proti Španielsku ich čakal v nedeľu večer. Informoval portál olympic.sk.

Svetové korčuliarske hry

Skejtbording - finále streetu:

Muži: 1. Sasaki Toa (Jap.) 276,64 b, 2. Matias Dell Olio (Arg.) 265,18, 3. JC Gonzelez (Kol.) 258,91, ..., 6. Richard Tury (SR) 247,23

Inline hokej - juniori:

Štvrťfinále: Francúzsko - Slovensko 1:2 pp (0:0, 1:1 - 0:1)

Góly SR: Tomaškovič, Bercík

Semifinále: Taliansko - Slovensko 3:6 (2:1, 1:5)

Góly SR: Šimko 2, Martiška, Ozimák, Krchňavý, Bercík

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Tury sa predstavil vo finále streetu, juniorov čaká boj o zlato v inline hokeji