POPRAD. Primátori a zástupcovia miest, v ktorých sa hrá hokejová Tipsport liga, si dali spoločné stretnutie pod Tatrami.
Štadióny ako z historického múzea, ich havarijné stavy, financie, návštevnosť.
Hokejoví šéfovia si vypočuli, s akými problémami sa mestá a kluby boria. Budú ich riešiť?
„Diskusia bola búrlivá. Keď stúpajú emócie, stráca sa racio,“ takto zhodnotil stretnutie všetkých, ktorí majú čo povedať k hokejovej Tipsport lige primátor mesta Poprad Jozef Švagerko.
Riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner inicioval v meste pod Tatrami stretnutie zástupcov Tipsport ligových miest.
Spoločne prehodili reč. „Debata bola veľmi zaujímavá, zistili sme rôzne situácie, s ktorými sa dostávajú do kontaktu jednotlivé kluby alebo mestá,“ povedal Lintner.
Samosprávy: Pomáhať chceme, nech to ale stojí menej
Ako priznal primátor Popradu, niekedy v rámci hokeja cítia akúsi krivdu.
„Hovoriť, že dajte nám hokej primátori a riešte veci, nevidíme v tom problém, ale niekedy cítime úskalie, čo sa týka aj zákona o športe. Stále nám hovorili, počkajte, bude zákon o športe, bude sa vám lepšie dýchať, dostane sa viac finančných prostriedkov. Nie všetko je pravda. Samosprávy sú pripravené pomáhať s hokejom, ale tak, aby nás to stálo menej,“ povedal Švagerko.
Jednou z najkľúčovejších tém bola infraštruktúra.
Ako Lintner povedal, práve cez športové haly a štadióny sú mestá a kluby navzájom prepojené.
„Bavili sme sa o stave jednotlivých štadiónov a o tom, ako by sme si vedeli predstaviť riešenie niektorých, povedzme až havarijných situácií,“ vysvetlil Lintner.
Najvyšší čas
Pravdou je, že väčšina hokejových štadiónov na Slovensku má okolo šesťdesiat rokov.
„Na základe toho, čo som si vypočul, tak Bystrica, Mikuláš, Žilina, to sú historické skvosty,“ povedal Švagerko.
Lintner priznal, že to, že infraštruktúra štadiónov je na nie dobrej úrovni, vedia.