Tréner Slovákov po prehre s Českom: Veľakrát sa až rozum zastavil

Andrej Kravárik, tréner Slovenska.
Andrej Kravárik, tréner Slovenska. (Autor: TASR)
SITA|26. aug 2017 o 13:51

Slovenskí volejbalisti si na majstrovstvách Európy skomplikovali postup zo skupiny.

ŠTETÍN. Mal to byť dôležitý krok k postupu a výrazné priblíženie sa k splneniu základného cieľa na šampionáte, tréner slovenských volejbalových reprezentantov Andrej Kravárik však po zápase prišiel medzi zástupcov médií sklamaný.

Jeho zverenci v piatok vo svojom úvodnom vystúpení v štetínskej základnej B-skupine na majstrovstvách Európy 2017 v Poľsku podľahli Česku 1:3 (-19, 28, -16, -17).

Trénerovi chýbal Paták

"Toto absolútne nebol zápas, aký som si predstavoval. Výkon bol naozaj podpriemerný. V druhom sete sme mali veľký náskok a ledva sme vyhrali v koncovke, ostatné sety boli na 19, 16 a 17. Súpera sme vo štvrtom sete zatlačili, odtiahli od siete a my prehráme na 17 bodov. Veľakrát sa až rozum zastavil," skonštatoval Kravárik.

"S prípravou som bol veľmi spokojný, fungovali nám herné činnosti. Keď sme Čechov dostali pod tlak, úradovali sme na ihrisku. Či je to pre chlapcov taký veľký tlak, na takýchto majstrovstvách, prvý zápas... Česi hrajú dobrý volejbal, majú kvalitu, no sme im minimálne vyrovnaným súperom a veľmi ma mrzí, že sme to neukázali."

Slováci nastúpili bez smečiara Mateja Patáka, ktorého trápila viróza. Neprítomnosť dlhoročného reprezentanta bola na ihrisku viackrát citeľná. "Samozrejme, Paták chýbal, bol to zásah do systému a základnej zostavy, no na to sa netreba vyhovárať," priznal Kravárik.

"Sú tu chlapci, ktorí sa snažia do základu dostať, bola tu obrovská príležitosť s prijateľným súperom a nedokázali sme to využiť. Jeho absencia nehrala až takú veľkú úlohu pri pohľade na výsledok zápasu," povedal kou Slovenska.

Šance na postup sú nízke

Kravárik na margo vývoja duelu doplnil: "Keď sa mužstvo dostane pod tlak a prehráva o päť či šesť bodov, je veľmi ťažké na lavičke niečo povedať a naštartovať hráčov. Tím si musí sám utvoriť atmosféru. Po ťažko vyhratom sete prehráme na 16... čo už, taký je šport."

V nedeľu si Slováci v štetínskej Azoty Arene zmerajú sily s favorizovanými Talianmi a v pondelok s Nemcami, zhodne od 17.30 h. Z každej zo štyroch základných skupín postúpi víťaz priamo do štvrťfinále, mužstvá na druhej a tretej priečke do play-off o štvrťfinále a najhoršie umiestnený sa s podujatím lúči.

ME vo volejbale: Slovensko - Česko (fotogaléria): fotogaléria

26.8.2017

"Naozaj je veľký otáznik, čo bude s Patákom. Uvidíme, nakoľko ho zasiahla tá viróza, či bude schopný odtrénovať alebo dostať sa do rytmu v zápase. Je to ťažká situácia pre neho aj pre družstvo. Musíme si uvedomiť, že nás čakajú súperi, ktorí patria medzi elitu európskeho volejbalu. Musíme zabudnúť na takýto výkon a ukázať svoju tvár, to je jediná cesta," dodal Kravárik pre SITA.

V sobotu absolvujú Slováci 90-minútový tréning v Azoty Arene od 15.00 h.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Tréner Slovákov po prehre s Českom: Veľakrát sa až rozum zastavil