MSR v alpskom lyžovaní 2020 (+ FIS preteky)

1.Matej FalatSlovensko1:40,91 min
2.Martin HyškaSlovensko+ 0,67 s
3.Samuel RevúckySlovensko+ 1,32 s
5.Filip BalážSlovensko+ 2,29 s

VRÁTNA. Matej Falat a Rebeka Jančová sa stali majstrami Slovenska v slalome. V utorok zvíťazili v rámci pretekov FIS vo Vrátnej doline, ktorú sú zároveň MSR v alpskom lyžovaní.

V slalome mužov obsadili domáci reprezentanti všetky pódiové priečky, Falat triumfoval s náskokom 67 stotín sekundy pred Martinom Hyškom, tretí skončil Samuel Revúcky (+1,32 s).

Medzi ženami to bol tesný súboj medzi Jančovou a Poľkou Anielou Sawickou, slovenská reprezentantka napokon predstihla súperku v súčte dvoch kôl o 15 stotín sekundy.

Ďalšie pretekárky už výrazne zaostali, tretia Kristína Saalová zaostala za víťazkou o 2,73 sekundy.

Preteky vynechala súčasná slovenská jednotka Petra Vlhová.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Deklasovala krajanky. Jančová využila absenciu Vlhovej a je majsterkou SR v slalome