ONLINE: RB Lipsko - Manchester City (Liga majstrov)

RB Lipsko - Manchester City: ONLINE prenos zo zápasu Ligy majstrov.
RB Lipsko - Manchester City: ONLINE prenos zo zápasu Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. dec 2021 o 12:00

Sledujte s nami online prenos zo zápasu Ligy majstrov: RB Lipsko - Manchester City.

Všetky utorkové zápasy

ONLINE PRENOS: RB Lipsko - Manchester City (LIVE Liga majstrov 2021/2022 dnes, utorok, A-skupina)

Liga majstrov Skupina A 2021/2022
07.12.2021 o 18:45
Lipsko
2:1
(1:0, 1:1)
90+4 minúta
Ukončený
Manchester City
Prehľad
Góly: 24. Szoboszlai, 71. André Silva – 76. Mahrez. ŽK: 15. Kampl (RBL), 90+1. T. Adams (RBL) – 30. De Bruyne (MAC), 81. Stones (MAC). ČK: 82. Walker (MAC). Rozhodca: Scharer.
Po zmene strán navýšil vedenie domácich v 71.minúte Andre Silva. Hostia dokázali znížiť v 76.minúte, kedy sa presadil Riyad Mahrez. To však bolo z ich strany a tak Lipsko zdolalo Manchester City 2:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+3
Ofsajdová pasca domácich nachytala Raheema Sterlinga, lopta pre Lipsko.
90+2
Hostia sú pri lopte v záverečných okamihoch zápasu, na obranu domácich zatiaľ márne hľadajú recept.
90+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Tyler Adams (RB Lipsko).
90
importantHlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.
89
Nkunku bol faulovaný pred šestnástkou, avšak predtým stál v ofsajde a tak sa akcia Lipska končí.
88
Manchester City v závere zápasu drží loptu, avšak na iba na vlastnej polovici ihriska, čo Lipsku samozrejme vyhovuje.
87
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kevin De Bruyne, prichádza Cole Palmer.
Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Nathan Aké, prichádza Rúben Dias.
86
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza André Silva, prichádza Ilaix Moriba.
86
importantKevin De Bruyne zobral akciu hostí na seba, jeho technický pokus spoza šestnástky končí tesne vedľa domácej brány.
85
Do konca zápasu ostáva zhruba 5 minút, hostia sa snažia o vyrovnanie, v oslabení po zbytočnom faule Kylea Walkera to bude ale veľmi ťažké.
83
Striedajúci Henrichs sa odhodlal k streleckému pokusu, ten však nebol presný. Odkop od brány hostí.
82
redCardČervenú kartu dostáva Kyle Walker (Manchester City).
82
Andre Silva bol škaredo faulovaná, nervozita na ihrisku v záverečných minútach stúpa.
81
yellowCardŽltú kartu dostáva John Stones (Manchester City).
80
importantJack Grealish sa uvoľnil v šestnástke Lipska, jeho následnú strelu zblokoval na roh Tyler Adams.
80
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Nordi Mukiele, prichádza Benjamin Henrichs.
79
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Brian Brobbey.
79
Emil Forsberg páli z vnútra šestnástky po sklepnutí lopty hlavou vysoko nad bránu hostí.
78
Hostia po strelenom góle pridávajú v ofenzívnej aktivite, záverečné minúty dnešného zápasu budú veľmi zaujímavé.
76
goalManchester City dal gól! RIYAD MAHREZ autorom kontaktného gólu na strane hostí, keď skvele zavrel zadnú žrď pri centri Zinchenka a hlavou prekonáva domáceho brankára – 2:1! Asistencia: Oleksandr Zinchenko.
76
Center Zinchenka z rohového kopu sa dostal k Akemu, toho hlavička neohrozila domácu bránu. Obrana Lipska odkopáva loptu preč.
75
importantFernadinho v nábehu mohol znížiť, z hranice päťky netrafil bránu Lipska. Hosťujúci hráči ešte reklamujú pokutový kop pri predchádzajúcej akcii. Systém VAR už kontroluje celú situáciu.
74
Andre Silva fauloval v súboji Nathana Akeho, lopta pre Manchester City.
73
Jack Grealish naznačil strelu vo vnútri šestnástky, nakoniec sa však rozhodol pre prihrávku, ktorá navyše nebola presná.
72
Ak chcú hostia zdramatizovať dnešný zápas, budú sa musieť prebrať v ofenzíve. Manchestru City by možno pomohlo striedanie.
71
goalTím RB Lipsko práve strelil gól! ANDRÉ SILVA je na konci gólovej akcie domácich, útočník Lipska dostal v šestnástke priveľa času a prudkou strelou k žrdi nedal Steffenovi šancu – 2:0! Asistencia: Emil Forsberg.
70
Pokus o vysunutie Grealisha skvele prečítal domáci brankár Gulacsi – po výbehu z brány odkopáva loptu ďaleko na polovicu súpera.
69
Do konca zápasu zostáva zhruba 20 minút, strelecké pokusy na bránu hovoria v prospech domáceho tímu: 4-2.
68
Lipsko drží loptu na vlastnej polovici ihriska, domáci futbalisti sa logicky nikam neponáhľajú.
67
Center z kopačky Mukieleho z pravej strany odvracia Ake.
65
Nordi Mukiele v skĺze obetavo zblokoval zakončenie Jacka Grealisha na rohový kop.
64
Grealish našiel prihrávkou v šestnástke Gundogana, hosťujúci záložník bol v postavení mimo hry a tak sa akcia Manchestru City končí.
63
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Konrad Laimer, prichádza Tyler Adams.
62
Nkunku vypomohol v defenzíve a pre Lipsko získava loptu na vlastnej polovici ihriska.
61
Kevin De Bruyne rozbiehal protiútok svojho tímu, loptu si však posunul ďaleko od nohy a tak o ňu prichádza.
60
Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 42% – 58%.
59
Strelecký pokus z kopačky Gundogana spoza šestnástky zblokoval Gvardiol.
58
Manchester City teraz dominuje na lopte, hostia ju držia na vlastnej polovici ihriska a snažia sa presadiť krátkymi prihrávkami.
56
Ďalšie ofsajdové postavenie hostí, tentokrát si svoju pozíciu neustrážil Riyad Mahrez.
55
Center na nabiehajúceho Ilkaya Gundogana z kopačky Fernandinha bola pridlhý, odkop od brány Lipska.
54
Ofsajdové postavenie Raheema Sterlinga, akcia hostí sa tak končí. Lopta pre Lipsko.
53
John Stones si poradil v osobnom súboji s Andrem Silvom, Manchester City získava loptu na vlastnej polovici ihriska.
52
Lipsko kombinuje pred šestnástkou hostí, prihrávka Angelina z ľavej strany bola zblokovaná.
51
Center z kopačky Kevina De Bruyneho z priameho kopu odvrátila obrana Lipska vo vzduchu.
50
Nordi Mukiele trochu nešikovne poslal k zemi striedajúceho Raheema Sterlinga, štandardka pre hostí.
48
Kevin De Bruyne trafia z priameho kopu iba dobre postavený múr Lipska. Domáci futbalisti sa ubránili.
47
Ilkay Gundogan bol faulovaný na hranici šestnástky, previnil sa Joško Gvardiol. Priamy kop pre Manchester City z nebezpečnej pozície.
46
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Lukas Klostermann, prichádza Mohamed Simakan.
Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Phil Foden, prichádza Raheem Sterling.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas súboja medzi Lipskom a Manchestrom City, po ktorom vyhrávajú domáci futbalisti najtesnejším rozdielom. O jediný gól prvého dejstva sa postaral po samostatnom nájazde Dominik Szoboszlai. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
importantKevin De Bruyne predviedol svoju techniku, po jeho strele z priameho kopu sa vyznamenal pekným zákrokom Peter Gulacsi.
43
Gvardiol zbytočne fauloval Fernandinha, štandardka pre Manchester City z dobrej pozície.
41
importantPhil Foden nastrelil ľavačkou na druhej strane ihriska žrď, Lipsko malo tentokrát šťastie.
40
Lipsko je v závere prvého polčasu aktívnejšie, center Angelina z ľavej strany ihriska odvrátila obrana Manchestru City.
39
importantObrovská šanca Lipska na druhý gól v zápase, Szoboszlai vracal loptu hlavou do päťky, odkiaľ neprekonal Steffena Andre Silva. Parádny zákrok hosťujúceho brankára.
38
Nathan Ake zakročil pri kombinácii Lipska, po ľavom krídle sa rozbiehal Angelino.
37
Manchester City drží loptu vo svojej moci, hostia sa snažia rozhýbať obranu domácich.
36
Spätný center aktívneho Fodena z ľavého krídla odvracia obetavo na rohový kop Mukiele.
35
Po rohovom kope hlavičkuje v ťažkej pozícii nepresne Nathan Ake, odkop od brány Lipska.
34
Fernandinho hľadal dlhou kolmou prihrávkou na krídle Fodena, po zásahu Mukieleho bude nasledovať rohový kop hostí.
33
Center Fodena trafil Mukieleho, hostia pokračujú v ofenzívnej kombinácii pred šestnástkou Lipska.
31
Kevin De Bruyne sa rozhodol pre strelecký pokus z priameho kopu, ten mu však nevyšiel podľa predstáv. Odkop od brány Lipska.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Kevin De Bruyne (Manchester City).
30
Nkunku si v súboji proti Zinchenkovi pomáhal nedovolene, priamy kop pre Manchester City.
28
Hostia po inkasovanom góle pridávajú v aktivite smerom dopredu.
27
Nepresná prihrávka z kopačky Kampla, autové vhadzovanie pre Manchester City.
26
importantEmil Forsberg takmer pridal druhý gól domácich, po centri z pravej strany smerovala jeho prudká strela do miest, kde bol pripravený brankár hostí Zack Steffena. Nakoniec bol signalizovaný ofsajd.
25
Systém VAR ešte skontroloval celú gólovú akciu domácich, úvodných gól Lipska ale ostáva v platnosti.
24
goalTím RB Lipsko práve strelil gól! DOMINIK SZOBOSZLAI si nabehol za obranu Manchestru City, talentovaný futbalista Lipska obišiel Zacka Steffena a strelou do práznej brány posiela svoj tím do vedenia – 1:0! Asistencia: Konrad Laimer.
23
Lipsko kombinovalo na polovici svojho súpera, domáci futbalisti boli nakoniec nútení poslať loptu späť na vlastnú polovicu.
22
Blízko ku gólu bol teraz Jack Grealish, jeho zakončenie bolo tečované a tak bude nasledovať ďalší roh v podaní Manchestru City.
21
Po peknej kombinácii vnikol do šestnástky Lipska Kyle Walker, jeho prudký prízemný center vyrazil domáci brankár Gulácsi.
20
Rýchly prechod do útoku v podaní domácich, Nkunku hľadal prihrávkou za obranu Andreho Silvu, pri lopte bol ale skôr Steffen.
18
Christopher Nkunku poslal do šestnástky hostí vysoký center, s tým si však poradil Zack Steffen.
17
importantPekná kombinačná akcia hosti, na konci ktorej bol Kevin De Bruyne, ten v ťažkej pozícii z vnútra šestnástky tesne minul domácu bránu.
16
Prudký center Lipska z rohového kopu vo vzduchu vyboxoval gólman hostí Steffen.
15
importantKonrad Laimer sa dostal k streleckému pokusu z vnútra šestnástky, jeho nenápadnú strelu vyrazil na roh Steffen.
15
yellowCardŽltú kartu dostáva Kevin Kampl (RB Lipsko).
13
Rýchly protiútok domácich ťahal André Silva, Kyle Walker bol ale proti a akciu Lipska prerušil. Autové vhadzovanie pre domáci tím.
12
Phil Foden unikal po ľavom krídle, nedovolený zákrok predviedol na domácej strane Nordi Mukiele. Štandardka pre Manchester City.
11
Vysoký pressing v podaní hostí, domáci brankár Gulácsi radšej loptu odkopáva od vlastnej brány, Manchester City ju získava.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 47% – 53%.
9
Kapitán Fernandinho sa rozhodol pre prihrávku z prvej, nebol však presný a tak loptu získavajú domáci hráči.
8
Lipsko začína ďalšiu ofenzívnu akciu kombináciou z vlastnej polovice ihriska.
7
Opatrný úvod zápasu z oboch strán, ktorý sa odohráva zatiaľ medzi šestnástkami.
6
Lipsko drží loptu na svojich kopačkách, domáci sa snažia o kombináciu postupnými krátkymi prihrávkami na polovici súpera.
5
Ilkay Gundogan zahral pri postrannej čiare nedovolene rukou, hosťujúci futbalista sa nešťastne pošmykol. Lopta pre Lipsko.
4
Mukiele nakopáva loptu za obranu, tú spracoval Nkunku, domáci futbalisti nakoniec prichádzajú o loptu po zlej prihrávke.
3
Konrad Laimer zastavil ofenzívnu akciu Manchestru City, nasledovať bude prvý rohový kop v zápase.
2
Mahrez hľadal jemným centrom Fodena v šestnástke Lipska, obrana domácich nakoniec loptu odvrátila.
1
Dnešný zápas nám odštartoval, loptu držia v úvodných sekundách domáci futbalisti Lipska.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Klostermann, Gvardiol, Angeliño – Kampl, Laimer – Nkunku, Szoboszlai, Forsberg – André Silva.
Náhradníci: Martínez – T. Adams, Simakan, Moriba, Brobbey, Bonnah, Henrichs.
Trenér: Achim Beierlorzer

Manchester City: Steffen – Walker, Stones, N. Aké, Zinčenko – Gündoğan, Fernandinho (C), De Bruyne – Mahrez, Grealish, Foden.
Náhradníci: Ederson, Carson – Rúben Dias, Sterling, Palmer, McAtee, R. Lavia, Wilson-Esbrand, Egan-Riley.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Scharer.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas Ligy majstrov v základnej skupine A RB Lipsko – Manchester City. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

LIPSKO: Pred záverečným hracím dňom skupiny A už nemajú futbalisti Lipska šancu na postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. V 5 zápasoch nazbierali 4 body (1 výhra, 1 remíza, 3 prehry), na druhý celok skupiny PSG strácajú pred posledným zápasom až 4 body. V poslednom zápase zdolalo Lipsko Club Bruggy na jeho štadióne vysoko 5:0, do streleckej listiny sa postupne zapísali Nkunku, Forsberg, Silva, Forsberg a Nkunku.

MANCHESTER CITY: Zverenci Pepa Guardiolu sú pred posledným zápasom skupiny už jej istým víťazom, v 5 zápasoch si na konto pripísali 12 bodov (4 výhry, 1 prehra). Anglický celok nastrieľaľ v doterajšom priebehu súťaže 17 gólov, inkasoval naopak 8-krát. V poslednom zápase zdolali futbalisti Manchestru City na domácom trávniku PSG 2:1, o góly domáceho celku sa postarala dvojica Sterling – Gabriel Jesus.

Prvý vzájomný zápas skupiny:
Manchester City – Lipsko 6:3 (Ake, Mahrez, Grealish, Cancelo, Gabriel Jesus, Mukiele vl. – Nkunku 3)

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»ONLINE: RB Lipsko - Manchester City (Liga majstrov)