Legendárna lyžiarka Lindsey Vonnová sa po zranení vrátila na súťažný svah.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Cortina d'Ampezzo

1.Ramona SiebenhoferováRakúsko1:15,44 min
3.Stephanie VenierováRakúsko+ 0,46 s
4.Corrine SuterováŠvajčiarsko+ 0,47 s
5.Romane MiradoliováFrancúzsko+ 0,54 s
6.Francesca MarsagliováTaliansko+ 0,74 s

CORTINA D'AMPEZZO. Rakúska lyžiarka Ramona Siebenhoferová triumfovala v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo.

Na druhom mieste skončila Slovinka Ilka Štuhecová s odstupom 40 stotín sekundy, tretia bola ďalšia Rakúšanka Stephanie Venierová (+0,46). Slovensko nemalo zastúpenie.

Vyššie čísla prinášali šťastie

Štuhecová sa vydala na trať s číslom 3 a dlho to vyzeralo na jej prvenstvo, keď ju tesne neprekonali Venierová ani Švajčiarka Corinne Suterová.

Zmenila to až Siebenhoferová so 17-kou, ktorá vo veku 27 rokov slávila premiérový triumf v seriáli. Jej doterajšie maximum boli dve tretie priečky takisto v zjazde.

"Na začiatku som bola desaťnásobne nervózna, teraz neviem opísať, aká som šťastná. Moje výsledky sú vyrovnanejšie, predtým som nevedela preniesť výkony z tréningov do pretekov. Je fajn, keď sa dostaví ovocie vašej práce," povedala Siebenhoferová na webe ORF.

Slnečné a mrazivé počasie prialo vyšším štartovým číslam, čo dokázali Francúzka Romane Miradoliová (č. 21) či Talianka Francesca Marsagliaová (č. 27), piatou a šiestou priečkou vyrovnali svoje najlepšie umiestnenia v individuálnych súťažiach SP.

Návrat Vonnovej

Preteky sa išli ako náhrada za zrušené podujatie v rakúskom Sv. Antone. Američanka Lindsey Vonnová sa vrátila po zranení, pri tohtosezónnom debute obsadila pätnástu pozíciu (+1,19).

Češka Ester Ledecká, ktorá sa sústredí na majstrovstvá sveta v alpských disciplínach, skončila o tri stotiny za ňou.

Ďalšia Američanka a líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová sa rozhodla vynechať piatkový i sobotňajší zjazd, bude však štartovať v nedeľnom superobrovskom slalome, kde má v tomto ročníku na konte už dve víťazstvá.