Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Nadal bude v Melbourne bez trénera. Radšej budem doma s deťmi, hovorí

Rafael Nadal (vpravo) vždy trénoval len pod vedením svojho strýka Toniho. Na konci minulej sezóny pribral do tímu aj Carlosa Moyu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 14. jan 2021 o 14:26

Podobne je na tom aj Dominic Thiem.

BRATISLAVA. Dvaja z troch momentálne najlepších tenistov na svete sa predstavia na Australian Open v Melbourne bez svojich trénerov.

Spoločným dôvodom je, pochopiteľne, koronavírus.

Kouč Rakúšana Dominica Thiema Čiľan Nicolás Massú mal pozitívny test a musel do povinnej karantény. Tréner Rafaela Nadala Carlos Moya sa sám rozhodol, že zostane doma, hoci nie je pozitívny na ochorenie Covid-19.

Trénerský štáb srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, ktorý zahŕňa aj slovenského kouča Mariána Vajdu, zatiaľ nebol potvrdený.

"Rozhodol som sa necestovať do Austrálie a radšej zostať s rodinou v tejto krajne nepriaznivej situácii s koronavírusom. Radšej budem doma s mojimi deťmi a rodičmi, Rafael Nadal s tým súhlasil.

Celému tímu v Austrálii želám len to najlepšie," komentoval niekdajší svetový tenista číslo jeden Carlos Moya podľa portálu ORF.

Úvodný grandslamový turnaj sezóny v Melbourne sa začne až 8. februára, teda tri týždne po tradičnom začiatku.

Dôvodom sú sprísnené opatrenia v súvislosti s pandémiou a povinná karanténa pre hráčov po prílete do Austrálie.

Počas nej môžu len na päť hodín denne opustiť svoju hotelovú izbu, aj to len z dôvodu tréningu alebo lekárskeho ošetrenia.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články