Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Radulov sa do Nashville nevráti, láka ho Petrohrad

SITA|23. máj 2011 o 09:22

Najužitočnejší hráč uplynulého ročníka KHL Alexander Radulov odmietol špekulácie, ktoré sa objavili v zámorskej tlači o jeho návrate do Nashvillu.

UFA. Najužitočnejší hráč uplynulého ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Radulov odmietol špekulácie, ktoré sa objavili v zámorskej tlači o jeho návrate do Nashvillu.

"Mám ešte rok platnú zmluvu v Ufe. Zostanem v tomto klube, " skonštatoval 24-ročný dvojnásobný majster sveta (2008 a 2009) pre sportbox.ru.

V lete v roku 2008 sa Radulov rozhodol opustiť po dvoch sezónach klub NHL Nashville Predators, kde mal ešte rok platnú zmluvu, a vrátiť sa do Ruska, kde sa práve formovala nová súťaž KHL. Práve Radulovov odchod bol začiatkom "studenej vojny" medzi NHL a KHL charakterizovanej získavaním hráčov s platnými zmluvami v druhej súťaži.

V uplynulej sezóne Radulov priviedol svoj klub Salavat Julajev Ufa k zisku Gagarinovho pohára. Na budúci rok si však už na neho brúsi zuby finančne najsilnejší klub KHL SKA Petrohrad. "Myslím si, že Radulov sa objaví v Petrohrade o rok," skonštatoval pre Lifesports tréner tímu z mesta na rieke Neve Miloš Říha.

Súvisiace články