Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Naša najlepšia biatlonistka z minulej sezóny sa inšpirovala Matejom Tóthom

Paulína Fialková. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|24. nov 2016 o 22:51

Mladá biatlonistka už vie, čo ju môže posunúť do svetovej špičky. Potenciál ukázala už v minulej sezóne.

BRATISLAVA. Najlepšou motiváciou je úspech. A najlepšou slovenskou biatlonistkou v uplynulej sezóne bola trochu prekvapujúco Paulína Fialková.

Nielenže vo Svetovom pohári pravidelne bodovala, ale začala predbiehať súperky zo svetovej špičky.

Dvakrát mala pódium v pretekoch Svetového pohára na dosah. Na majstrovstvách Európy vybojovala dve strieborné medaily. Výborné výsledky sú pre ňu impulzom do ďalšej práce.

„Teším sa na sezónu. Celý rok som trénovala, aby som mohla v zime pretekať,“ hovorí. „Nerada hovorím pred sezónou o konkrétnych umiestneniach, ktoré by som chcela dosiahnuť. Určite chcem byť pravidelne na bodovaných umiestneniach a čo najčastejšie sa dostať do desiatky najlepších.“

So stravou jej radil Tóth

V minulej sezóne urobila obrovský pokrok. V celkovom hodnotení sa posunula zo 74. miesta na 36. V príprave našla ten správny recept.

„Aj preto nechcem nič meniť a nový kondičný tréner je s nami ešte krátko. Navyše, rozumieme si a jeho tréningy majú správny pomer kvality a kvantity.“

Mladá biatlonistka však trochu aj podľa vzoru zlatého olympionika Mateja Tótha upravila stravu. Chodec je známy nízkosacharidovou diétou. Telo naučil pracovať na tuk tak, že prestal jesť sladké. Aj Fialková v bežných dňoch takmer úplne vylúčila cukor.

„Mojím vzorom v tomto bol aj Matej Tóth. Ním som sa inšpirovala a radila som sa aj s ďalšími odborníkmi.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články