Program a výsledky na dnes na MS v hokeji 2022: štvrtok 19. máj.
Program a výsledky na dnes na MS v hokeji 2022: štvrtok 19. máj. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. máj 2022 o 01:10 (aktualizované 19. máj 2022 o 22:52)

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2022. Aké výsledky priniesol štvrtok 19. máj?

HELSINKI, TAMPERE. MS v hokeji 2022 pokračovali vo štvrtok ďalšími štyrmi zápasmi. Slovensko malo po prehre proti Švajčiarsku 3:5 voľný deň.

V helsinskej skupine A nastúpilo Nemecko proti Dánsku s presne 100-minútovým meškaním. Program narušil požiar v útrobách haly v Helsinkách, pre ktorý sa oba zápasy začali neskôr ako mali.

Nemci napokon zdolali dánskych hokejistov tesne 1:0 vďaka gólu Michaelisa a udržali sa pred svojím súperom na treťom mieste v tabuľke.

Favorizovaná Kanada vyzvala Kazachstan, ktorý je stále bez bodu. no prehrávala 0:1 aj 1:2. Napokon zvíťazila 6:3 a naďalej vedie skupinu bez straty bodu. Kazachovia sú stále jediným tímom na turnaji bez zisku bodu.

V skupine B v Tampere využili Česi šancu na reparát po nečakanej prehre proti Rakúsku, už po 19 minútach viedli nad Lotyšmi o päť gólov. Po triumfe 5:1 zostali na poslednom postupovom štvrtom mieste.

Ešte predtým nastúpili hokejisti Veľkej Británie proti USA. Američania potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 3:0. Udržali si tretiu pozíciu v tabuľke, Veľká Británia je stále posledná s jediným bodom.

Pozrite si aktuálne tabuľky aj celkový program šampionátu.

Dnešný program a výsledky na MS v hokeji 2022 (štvrtok, 19. máj)

Domov»MS v hokeji 2022»Program a výsledky na MS v hokeji 2022 na dnes (štvrtok, 19. máj)