Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Procházková začala sezónu 6. miestom

Petra Procházková by chcela uspieť v Soči. (Autor: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
SITA|15. nov 2013 o 23:21

Fisové preteky v šprinte klasickou technikou v Muoniu skončili pre slovenskú reprezentantku Alenu Procházkovú umiestnením v prvej desiatke.

MUONIO. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková vstúpila do novej sezóny 6. miestom v šprinte na fisových pretekoch vo fínskom Muoniu. Bežal sa kilometer klasickou technikou a najviac síl mala podľa predpokladov favorizovaná Poľka Justyna Kowalczyková.

Za obhajkyňou celkového prvenstva vo Svetovom pohári skončili Rusky Jevgenija Šapovalovová a Julia Tichonovová. V 147-člennej štartovom poli sa najprv bežala kvalifikácia, z ktorej postúpila Procházková 24. najlepším časom.

Muži bežali v piatok v Muoniu 1,3 km klasicky a zvíťazil Kazach Alexej Poltoranin pred Fínom Arim Luusuom a Rusom Anatolijom Volkovom.

Slovák Peter Mlynár skončil v kvalifikácii na 56. mieste a nevybojoval si postup do vyraďovacej fázy. Martin Bajčičák sa napokon na štarte neobjavil. Prezentovalo sa 255 pretekárov.

S výnimkou najlepších Nórov a Švédov štartuje na prípravných pretekoch v Muoniu takmer kompletná svetová špička. Preteky sú prípravou na úvod Svetového pohára, ktorý sa uskutoční koncom novembra vo fínskom Kuusame.

V sobotu pokračujú ženy súťažou na 5 km klasicky a muži 10 km klasicky. V nedeľu vyvrcholia preteky v Muoniu ženskou desiatkou voľne a mužskou pätnástkou voľnou technikou.

Šprint klasicky - preteky FIS - Muonio (Fín.)

ŽENY

1. Justyna Kowalczyková (Poľ.), 2. Jevgenija Šapovalovová (Rus.), 3. Julia Tichonovová (Rus.), 4. Natalia Matvejevová (Rus.), 5. Mona-Lisa Malvalehtová (Fín.), 6. Alena Procházková (SR)

MUŽI

1. Alexej Poltoranin (Kaz.), 2. Ari Luusua (Fín.), 3. Anatolij Volkov (Rus.),...56. Peter Mlynár (SR) v kvalifikácii

Súvisiace články