Alena Procházková skončila na pretekoch v Číne trikrát v elitnej desiatke

Slovenská reprezentantka Alena Procházková.
Slovenská reprezentantka Alena Procházková. (Autor: SITA)
SITA|6. mar 2019 o 14:25

Celkovo skončila štvrtá.

PEKING. Slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková dosiahla tri umiestnenia v elitnej desiatke v rámci série pretekov FIS China City Sprint v Pekingu.

Tridsaťštyriročná Banskobystričanka bola najlepšie piata v piatkovom šprinte voľnou technikou na 1,7 km, ktorý sa konal blízkosti olympijského štadióna "vtáčie hniezdo".

O deň neskôr v Šou-kangu v šprinte na 1,57 km voľne obsadila deviatu priečku a svoje účinkovanie na čínskom snehu zakončila šiestym miestom v pondelňajšom šprinte voľnou technikou na 1,4 km neďaleko Medzinárodného kongresového centra Jen-čching Pa-ta-lin.

V celkovom hodnotení tria pretekov patrila Procházkovej štvrtá pozícia. Z celkového triumfu sa tešila Švédka Linn Sömskarová.