Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Dominovali na bloku aj na servise. Slovenky si napravili reputáciu

Slovenská volejbalistka Nikola Radosová. (Autor: TASR)
TASR|5. aug 2021 o 22:57

Rozhodli dramatické koncovky setov.

Príprava na ME vo volejbale žien 2021

Grécko - Slovensko 1:3 (27, -17, -24, -26)

Zostava a body Slovenska: Radosová 3, Pencová 2, Koseková 6, M. Žernovičová 13, Abrhámová 8, Krišková 4, liberá Španková a Jančová (K. Fričová 12, Palgutová 11, Tereza Hrušecká 9, Smiešková 4, Kohútová 0, Šunderlíková 7). Tréner: M. Fenoglio.

PORTARIA. Slovenské volejbalové reprezentantky sa v druhom z trojice stretnutí v Portarii proti Grékyňám v rámci prípravy na blížiace sa ME tešili z výhry.

Po stredajšej prehre v troch setoch si zverenky trénera Marca Fenoglia vo štvrtok poradili s domácim výberom 3:1 (-27, 17, 24, 26).

Po prvom sete, ktorý Grékyne získali v dramatickej koncovke, poslal kouč SR z lavičky na palubovku Fričovú, Palgutovú a Hrušeckú a Slovenky po jednoznačnom priebehu vyrovnali na 1:1.

Náskok si udržiavali aj v treťom a štvrtom sete, v oboch častiach viedli 16:10 aj 21:15, ale museli si ich vybojovať v závere.

V koncovke štvrtého dejstva sa domáci tím dostal k trom setbalom, ale Slovenky ich odvrátili a v závere využili svoj druhý mečbal. Víťazné družstvo dominovalo v počte blokov (13:8) aj es (7:3).

Hrušecká pomohla piatimi blokmi a kapitánka Koseková troma esami. Najviac bodov dosiahla zo slovenského tímu smečiarka Mária Žernovičová (13), ktorej sekundovali striedajúce Fričová (12) a Palgutová (11).

Hlasy po zápase (zdroj: www.svf.sk):

Marco Fenoglio, tréner SR: "Neboli sme v jednoduchej situácii, pretože cesta sem do Grécka bola náročná, trvala dokopy 12 hodín a keď sme prišli, tak nás privítalo 43 stupňov Celzia. Najmä prvý deň bol veľmi ťažký. Snažili sme sa po včerajšej prehre o čo najlepší výkon, ale v tomto počasí to bolo naozaj náročné.

Nehrali sme ideálne, ale celkovo sme odohrali dobrý zápas s víťazným koncom a je dôležité, že sa na ihrisko dostali všetky dievčatá, pretože pred majstrovstvami Európy musíme udržiavať vo forme všetkých 14 hráčok. Zajtra nás čaká posledný zápas, potom sa vraciame na Slovensko, v domácich podmienkach budeme mať viac pokoja na prípravu."

Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "V prvom sete sme spravili veľa chýb, čím sme ich dostali do hry. Oni v poli všetko vychytali, lopty ich triafali a vyhrali prvý set. Museli sme sa skoncentrovať, aby sme ich viac zatlačili.

Od druhého setu sme sa zlepšili na servise, zmenili sme trochu obranu a tým sme ich zbrane eliminovali. Som rada, že sme sa po včerajšku vzchopili a odohrali sme oveľa lepší zápas. Keď nerobíme chyby a hráme kolektívne, tak sa to hneď odrazí na výsledku."

Michaela Abrhámová, blokárka SR: "Grékyne síce začali dnes s druhou šestkou, ale nič nám nedarovali. Spravili sme viac chýb, ako bolo treba, ale po prvom prehratom sete sme sa skoncentrovali, začali sme si viac pomáhať na príjme aj v obrane, zlepšili sme aj blok a zaslúžene sme vyhrali."

Súvisiace články