Mali viaceré šance. Slovenky prehrali s Gréckom v troch setoch

Príprava na ME vo volejbale žien 2021

Grécko - Slovensko 3:0 (22, 17, 24) - dodatkový set 25:22

SR: Palgutová 6, Abrhámová 4, Krišková 4, Radosová 11, Pencová 0, Koseková 3, liberá Španková a Jančová (M. Žernovič 10, Tereza Hrušecká 3, K. Fričová 1, Kohútová 1, Šunderlíková 3)

Tréner: M. Fenoglio

Zostava a body SR v dodatkovom sete: K. Fričová 5, Tereza Hrušecká 3, Krišková 2, Radosová 3, Smiešková 2, Kohútová 0, libero Jančová (M. Žernovič 0)

PORTARIA. Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v stredu v prvom z trojice prípravných stretnutí v Portarii proti Grécku v rámci prípravy na blížiace sa majstrovstvá Európy.

Zverenky trénera Marca Fenoglia v prvom meraní síl prehrali v troch setoch (-22, -17, -24) a domácemu tímu podľahli po prestriedaní aj v dodatkovom dejstve (22:25).

Slovenky v prvej a tretej časti nevyužili sľubný päťbodový náskok. V prvom sete viedli 16:11, ale Grékyne rýchlo vyrovnali (16:16) a lepšie zvládli koncovku.

Druhý set mali od začiatku v réžii, v treťom boli na koni opäť Slovenky (18:13, 20:16) a aj keď domáci tím otočil na 22:20, štvorbodovou šnúrou sa dostali k dvom setbalom (24:22). Nepremenili ich však a Grékyne v závere využili prvý mečbal (26:24).

Obaja účastníci ME nastúpia proti sebe v rovnakom čase (17.00 h SELČ) v Portarii aj vo štvrtok a piatok.

Pre Slovenky, ktoré minulý týždeň v Poľsku po prehre 1:3 vybojovali cenné víťazstvo 3:1, budú generálkou na šampionát EuroVolley budúcotýždňové zápasy v Česku (11. - 12. 8.).

Na ME v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku sa slovenské volejbalistky predstavia v C-skupine v Zadare proti Maďarkám, domácim Chorvátkam, Taliankam, Švajčiarkam a Bieloruskám.

Domov»Halové športy»Volejbal»Mali viaceré šance. Slovenky prehrali s Gréckom v troch setoch