Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Prezident Milána sa chystá do Moskvy na rokovania o vstupe do KHL

TASR|20. feb 2013 o 11:49

Iko Miljore naznačil, že taliansky klub by svoje domáce zápasy hral nielen v Miláne, ale aj Turíne.

MILÁNO. Prezident talianskeho hokejového klubu z Milána Iko Miljore v rozhovore pre ruský Sport-express nepoprel záujem vstúpiť do Kontinentálnej hokejovej ligy.

Už počas nasledujúceho týždňa vycestuje do Moskvy, kde sa má v tejto súvislosti stretnúť s vedením tejto nadnárodnej súťaže.

Po poslednom rozhovore, ktorý tomuto periodiku poskytol pred rokom, konštatoval, že rozhovory o ich vstupe do KHL už v sezóne 2013/14 stále pokračujú.

"Ustavične sa spolu stretávame. Pracujeme nad projektom, proces stále prebieha, nechceme zanedbať žiadny detail. Na budúci týždeň nás čaká riadne pracovné stretnutie s ruskou stranou. Celkove môžem celú situáciu označiť ako pozitívnu. Náš projekt vyvoláva obrovský záujem v celom Taliansku. Podporujú nás nielen v Miláne, ale aj v Turíne, v ktorom ako je známe, sa uskutočnil hokejový olympijský turnaj 2006. Zatiaľ neviem povedať, či do KHL vstúpime už v budúcej sezóne, alebo až o rok."

Miljore naznačil, že svoje domáce zápasy KHL by hrali nielen v Miláne, ale aj Turíne.

"Rozmýšľame nad takýmto variantom. Teraz sa pre nás začína play off v talianskej lige a minimálne jeden domáci zápas proti naším súperom plánujeme hrať v Turíne, kde sú vytvorené všetky podmienky na uskutočnenie stretnutí hocijakej úrovne."

Prezident Milána ďalej zdôraznil, že na ich rokovania o vstupe do KHL, nemajú vplyv ďalšie prihlášky z Poľska a Chorvátska.

"Ťažko sa mi je vyjadriť k ich záujmu, ale prácu druhých si cením. Chcem zdôrazniť, že účinkovanie talianskeho klubu v KHL, by bolo zaujímavým marketingovým krokom smerom jej rozvoja na západ. Taliansko je jednou z dôležitých krajín v západnej Európe a Miláno jedným z vedúcich miest Starého sveta. Som presvedčený, že prijatie Milána by bolo veľkým plusom pre ligu."

Súvisiace články