Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešov získal Lotyša Kristopansa

SITA|Publikované 19. máj 2009 o 09:47

Hádzanárov Tatrana Prešov posilní od sezóny 2009/2010 Lotyš Dajnis Kristopans. Juniorského reprezentanta pobaltskej krajiny testovali v tíme úradujúceho slovenského šampióna spolu ...

PREŠOV. Hádzanárov Tatrana Prešov posilní od sezóny 2009/2010 Lotyš Dajnis Kristopans. Juniorského reprezentanta pobaltskej krajiny testovali v tíme úradujúceho slovenského šampióna spolu s jeho krajanom Austisom Tuminskasom v januárových prípravných dueloch s maďarským Debrecínom a obaja vtedy trénera Šarišanov Rastislava Trtíka zaujali.

Vedeniu prešovského klubu sa napokon podarilo zrealizovať prestup 18-ročného ľaváka Kristopansa. "Od 1. júla sa stáva naším hráčom. Zmluva znie na tri sezóny. O Dajnisa sme mali eminentný záujem. O tohto talentovaného hráča sme sa do konca minulého týždňa naťahovali s Düsseldorfom, ktorý bude nováčikom I. bundesligy. Čo sa týka prestupu a jeho budúceho platu, určite nebude naším najdrahším hráčom," uviedol pre Korzár majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar.

Dajnis Kristopans hrajúci na poste pravej spojky meria 212 cm, jeho nórsky manažér ho prirovnal k nemeckej hádzanárskej legende Volkerovi Zerbemu z TBV Lemgo. "Sme radi, že dal prednosť Prešovu. Počas skúšky sa mu u nás páčilo, výborne si rozumel s Radčenkom. Určite nebude hneď dávať góly ako na bežiacom páse, ale veríme, že do roka a pol bude pre nás výraznou posilou," poznamenal pre regionálny denník na margo novej akvizície riaditeľ prešovského klubu a asistent trénera Tibor Szalai.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.