Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Futbal sa nehrá, ihrisko slúži vandalom. V Prešove to vyzerá ako na smetisku

Zničená striedačka na prešovskom štadióne s umelou trávou. (Autor: Daniel Dedina)
Daniel Dedina|8. mar 2021 o 17:30

Opravu neplánujú, kým nebudú povolené tréningy.

PREŠOV. Vytrhané sedačky, rozbitá striedačka, chýbajúca časť oplotenia. A neporiadok ako na smetisku.

Prešovský štadión s umelou trávou, na ktorej sa zvyknú pripravovať futbalisti 1. FC Tatran a mládežníci tam hrávajú aj zápasy, je momentálne v dezolátnom stave.

Vyzerá to hrozne, zhodujú sa všetci. A vinník? Neznámy...

Za súčasný stav je zodpovedný klub

„Máte pravdu, tento stav je alarmujúci a už viackrát sme upozorňovali vedenie 1. FC Tatran,“ povedal pre Sportnet Marek Gernát zo spoločnosti 4 Sport, s.r.o, ktorá areál prevádzkuje.

„Klub je u nás v dlhodobom podnájme, týka sa to ihriska s umelým trávnatým povrchom, tribúnou i oplotením. Za súčasný stav je plne zodpovedný,“ doplnil Gernát. 

Dali tam tabule o zákaze vstupu

„Ide o uzavretú umelú trávu, ktorú vybudoval Tatran. Momentálne sa nehrá ani netrénuje, tak o čo sa máme starať? Dali sme tam tabule o zákaze vstupu,“ vraví podpredsedkyňa predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Slávka Vattaiová.

K súčasnej spúšti na ihrisku poznamenala: „Je to dôsledok vandalizmu. Asi si niekto potreboval niečo dokázať...“

Hoci hracia plocha nie je určená verejnosti, kvôli chýbajúcemu oploteniu sa na ňu dá v súčasnosti bez problémov dostať. A keby aj nie, vstupné brány sú dokorán otvorené.

„Chodia tam rôzne skupiny a pritom je zákaz vychádzania. Pýtali sa nás už aj to, či hrávame zápasy, lebo bolo počuť hvizd píšťalky. Minulý týždeň v piatok tam bolo asi 30 alebo 40 ľudí,“ uviedla Vattaiová, podľa ktorej situáciu riešila aj polícia.

Klub zvažuje podanie trestného oznámenia a kvôli hrozbe opätovného poškodenia neplánuje väčšie opravy, kým nebudú obnovené tréningy. Práve naopak, zvažuje odmontovať aj tie sedačky, ktoré zostali nepoškodené.

Z pôvodne päťdesiatky osadených sedadiel sme narátali 34 nepoškodených.

Viaceré sedačky na tribúne padli za obeť vandalom. (Autor: Daniel Dedina)

Na polícii to (zatiaľ) nikto nehlásil

O súčasnom stave sme ako prví informovali nielen klub, ale aj políciu.

„Zatiaľ nám nebola takáto vec nahlásená. V súvislosti s uvedeným areálom evidujeme jeden prípad z minulého týždňa, kedy bolo nahlásené poškodenie deviatich vonkajších svietidiel,“ informoval nás vedúci oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Vzniknutá škoda bola podľa polície predbežne vyčíslená na 2-tisíc eur a zároveň bolo začaté trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej v

Mesto: Škoda vznikla klubu

„Tribúnu pri futbalovom ihrisku s umelou trávou má od mesta Prešov prenajatú spoločnosť 4 Sport, s.r.o. Poškodené a vytrhané sedačky na tribúne sú však vlastníctvom spoločnosti 1. FC Tatran, a.s. Škoda tak bola spôsobená tejto spoločnosti,“ povedal hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.


Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiace články