Dúbravka vychytal čisté konto, Liverpool je bližšie k Lige majstrov

Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: REUTERS)
TASR|19. máj 2021 o 23:07

Čech Tomáš Souček skóroval do oboch brán.

LONDÝN. Futbalisti Newcastle United zvíťazili v stredajšom stretnutí 37. kola Premier League nad posledným Sheffieldom United 1:0.

V bránke domácich odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka a na konto si pripísal jeden úspešný zákrok.

Podľa portálu SofaScore mal 38 dotykov s loptou a približne deväť z jeho desiatich prihrávok našlo správneho adresáta.

Štatistiky Martina Dúbravku.
Štatistiky Martina Dúbravku. (Autor: sofascore.com)

Veľmi dôležitý krok k účasti v Lige majstrov urobil FC Liverpool. Na pôde Burnley triumfoval 3:0 a vďaka zisku troch bodov sa v tabuľke dotiahol na Leicester City.

V jeho prospech však hovorí lepšie skóre. Jeho víťazstvo na štadióne Turf Moor zariadili Roberto Firmino, Nathaniel Phillips a Alex Oxlade-Chamberlain.

Prekvapenie sa zrodilo na úkor Tottenhamu, ktorý na domácom trávniku podľahol Aston Ville 1:2. Klub z Londýna si tak skomplikoval účasť v pohárovej Európe.

Momentálne je v tabuľke až siedmy, keďže ho predstihol mestský rival West Ham. Ten v stredu vyhral nad West Bromwichom 2:1.

Šancu na pohárové priečky naďalej živí aj deviaty Arsenal.

Ten zdolal Crystal Palace 3:1, zásluhou dvoch gólov v nadstavenom čase druhého polčasu. "Kanonierov" spasil v 91. minúte striedajúci Gabriel Martinelli a v úplnom závere ešte pridal svoj druhý zásah v zápase Nicolas Pépé.

Premier League - 37. kolo

Burnley - Liverpool 0:3 (0:1)

Góly: 43. Firmino, 52. N. Phillips, 88. Oxlade-Chamberlain

West Bromwich - West Ham 1:3 (1:1)

Góly: 27. Souček (vlastný) – 45+1. Souček, 82. Ogbonna, 88. Antonio

Newcastle United - Sheffield United 1:0 (1:0)

Gól: 45.+4. Willock

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Tottenham - Aston Villa 1:2 (1:2)

Góly: 8. Bergwijn - 20. Reguilon (vlastný), 39. Watkins

Crystal Palace - Arsenal Londýn 1:3 (0:1)

Góly: 62. Benteke - 35. a 90.+5. Pépé, 90.+1. Martinelli

Everton - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Gól: 48. Richarlison

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka vychytal čisté konto, Liverpool je bližšie k Lige majstrov