Líder prekvapivo padol v závere, Liverpool sa konečne dočkal

Stuart Dallas a Ezgjan Alioski sa tešia z gólu Leeds United na pôde Manchester City. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|10. apr 2021 o 15:30 (aktualizované 10. apr 2021 o 20:49)

Úlohu favorita potvrdila FC Chelsea.

MANCHESTER. Líder anglickej Premier League Manchester City prekvapivo prehral v sobotňajšom zápase 31. kola anglickej súťaže s Leeds United 1:2.

City nastúpili pred odvetou štvrťfinále Ligy majstrov proti Dortmundu vo výrazne pozmenenej zostave. Na trávniku sa neobjavili De Bruyne, Mahrez či Rodri.

Hostia sa dostali do vedenia po rýchlom protiútoku v 42. minúte, na konci akcie stál Dallas, ktorý trafil s pomocou žrde. Tesne pred prestávkou uvidel po tvrdom šľapáku červenú kartu stopér a kapitán Leedsu Liam Cooper.

Vyrovnanie prišlo v 76. minúte, keď po prihrávke Bernarda Silvu zamieril presne 21-ročný španielsky útočník Ferran Torres. Po ďalšom rýchlom protiútoku však rozosmutnil domácich v úplnom závere opäť Dallas.

Majstrovský Liverpool zdolal Aston Villu 2:1, keď o jeho triumfe rozhodol v nadstavenom čase anglický obranca Trent Alexander-Arnold.

Liverpool otočil polčasový nepriaznivý stav 0:1 a ukončil nepriaznivú sériu, keď na domácom štadióne Anfield Road prehral ostatných šesť ligových duelov.

Navyše, doma sa dočkal prvého víťazstva od 16. decembra, kedy zdolal Tottenham výsledkom 2:1.

Úlohu favorita potvrdila Chelsea, ktorá zdolala Crystal Palace 4:1. Dva góly strelil Christian Pulisic a aj vďaka tomu sa Londýnčania vrátili na 3. miesto tabuľky.