Momentka zo zápasu Chelsea - Manchester United.
Momentka zo zápasu Chelsea - Manchester United. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. feb 2021 o 15:40

Leicester po Slavii prehral aj s Arsenalom.

Aktualizované o 22:05

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v nedeľnom stretnutí 26. kola najvyššej anglickej súťaže na ihrisku Leicestru City 3:1.

Domáci sa dostali do vedenia už v 6. minúte vďaka Yourimu Tielemansovi, ale Arsenal do prestávky otočil gólmi Davida Luiza a Alexandra Lacazettea z jedenástky. Po zmene strán pridal tretí zásah Nicolas Pepe.

Leicester utrpeli prvú prehru po štyroch ligových zápasoch, cez týždeň vypadol z Európskej ligy po prehre so Slaviou Praha.

V prvom nedeľňajšom zápase remizoval Crystal Palace s Fulhamom bez gólov, slovenský brankár Marek Rodák nefiguroval ani na súpiske hostí.

Hráči Tottenhamu zdolali Burnley hladko 4:0 a naplno bodovali po dvoch prehrách. Dvoma gólmi sa blysol Gareth Bale, ktorý navyše prihral na zásah Harryho Kanea.

V najzaujímavejšom zápase nedele remizovali futbalisti FC Chelsea s Manchestrom United 0:0. Hostia neprehrali v lige šiestykrát za sebou a v tabuľke figurujú na druhom mieste o dvanásť bodov za mestským rivalom City.

Chelsea bodovala po siedmy raz v sérii, pričom druhýkrát remizovala a je piata.

Úlohu favorita potvrdil Liverpool, ktorý zvíťazil na ihrisku posledného tímu tabuľky Sheffieldu United 2:0.

Obhajca titulu tak ukončil sériu štyroch prehier, v tabuľke mu patrí šieste miesto.