Marcos Alonso z Chelsea Londýn.
Marcos Alonso z Chelsea Londýn. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. okt 2019 o 18:25

Slovák dostal jeden gól.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea zdolali v sobotňajšom domácom stretnutí deviateho kola anglickej Premier League Newcastle United 1:0.

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka dlho držal čisté konto hostí, no v 73. minúte ho prekonal Marcos Alonso.

Newcastle sa nachádza v zóne zostupu na osemnástej priečke.

Všetky informácie

o slovenskom brankárovi Martinovi Dúbravkovi nájdete tu >>>

Najbližší súper Slovana Bratislava v Európskej lige Wolverhampton doma remizoval 1:1 so Southamptonom. Ako jediný sa v jeho drese presadil v 61. minúte z jedenástky Mexičan Raul Jimenez.

Duel Slovan - Wolverhampton je na programe vo štvrtok 24. októbra o 18.55 h na Tehelnom poli.

Aj po reprezentačnej prestávke pokračuje trápenie Tottenhamu. Finalista predchádzajúceho ročníka Ligy majstrov získal doma proti poslednému Watfordu bod za remízu 1:1.

Hostia takmer celý duel viedli, keď v 6. minúte otvoril skóre Abdoulaye Doucoure. Aspoň bod pre Tottenham vydoloval štyri minúty pred koncom Dele Alli po chybe brankára Bena Fostera.

Manchester City rozhodol o triumfe na trávniku Crystal Palace 2:0 dvoma zlepenými gólmi tesne pred prestávkou. Presadili sa Gabriel Jesus a David Silva.

Obhajcovia titulu zaostávajú o päť bodov za vedúcim FC Liverpool, ktorý má k dobru nedeľňajší šláger na štadióne Manchester United.