Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Prekvapený Pokovič je trénerom Dinama Minsk

Ľubomír Pokovič bol v minulosti aj asistenotom reprezentačného trénera. (Autor: SME / MIROSLAVA CIBULKOVÁ)
SITA|23. nov 2013 o 17:49

Pod vedením Ľubomíra Pokoviča vyhralo Dinamo Minsk v rokoch 2005 a 2007 Bieloruský pohár a skončilo strieborné v miestnej extralige.

MINSK. Alexander Andrijevskij už nie je trénerom Dinama Minsk v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Informáciu o konci jeho angažmánu priniesla internetová stránka tejto nadnárodnej súťaže aj s dôvetkom, že funkcionári poverili taktovkou doterajšieho asistenta Ľubomíra Pokoviča.

"Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Ešte ráno pracoval tím pod vedením Sašu (Andrijevského - pozn.)," povedal v rozhovore pre Pressball Ľubomír Pokovič.

Andrijevskij s Pokovičom spolupracovali v Minsku od januára. Slovenský kouč zároveň pracoval aj pre bieloruskú reprezentáciu.

Odchod ho neteší

Pokovič už v minulosti pôsobil v Bielorusku pri národnom tíme, v rokoch 2005 až 2007 v ňom pracoval a zároveň viedol práve Dinamo. Skúsenosti má aj zo slovenskej reprezentácie, v ktorej bol niekoľko rokov asistentom.

"Neteší má Andrijevského odchod. Očakával som, že dokončíme sezónu s rovnakým realizačným tímom, s ktorým sme ju začali. Nechystám sa teraz robiť žiadne kardinálne zmeny a ani upravovať herný systém. Ten sme mali a bol naplánovaný správne. Riešili sme všetko spoločne s Andrijevským, boli sme v jednej kancelárii. Sústredím sa na zápas s Magnitogorskom, na globálne zmeny ani nie je priestor a čas," doplnil pre Pressball Ľubomír Pokovič.

Pod vedením Pokoviča vyhralo Dinamo Minsk v rokoch 2005 a 2007 Bieloruský pohár a skončilo strieborné v miestnej extralige 2005/2006. Po predčasnom odchode v januári 2007 ho pri mužstve nahradil Eduard Zankovec.

Žerdev ide do Čerepovca

Kontroverzný ruský hokejista Nikolaj Žerdev bude pokračovať v kariére v klube Kontinentálnej hokejovej ligy Severstaľ Čerepovec.

Potvrdil to jeho agent Jurij Nikolajev. K podpisu kontraktu by malo prísť v najbližších dňoch. "Žerdev sa dohodol na podmienkach zmluvy so Severstaľom. Bude znieť do konca sezóny," vyhlásil pre R-Sport Nikolajev.

Žerdev doteraz pôsobil v Spartaku Moskva, kde s ním ukončili spoluprácu. Dvadsaťdeväťročný rodák z Kyjeva v úvode septembra odišiel po krátkom pôsobení z HC Lev Praha a koncom toho istého mesiaca podpísal kontrakt so Spartakom.

Krídelník v šestnástich dueloch za Spartak nazbieral len sedem asistencií. Informácie zverejnil web R-Sport.

Súvisiace články