Predkolo EL: Košice prehrali, Trenčín vyhral 4:0, Trnava remizovala

Radosť trenčianskych futbalistov.
Radosť trenčianskych futbalistov. (Autor: TASR)
Sportnet|17. júl 2014 o 15:56

Košice prehrali gólom z pokutového kopu, Trenčan Simon strelil hetrik. Súboj Zestafoni s Trnavou sa skončil bez gólov.

Druhé predkolo Európskej ligy, prvé zápasy

MFK Košice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Gól: 83. Jarolím (11 m), ŽK: Kavka - Šural, Sackey, Obžera. Rozhodovali: Manzano - Rodriguez, Moreno (všetci Špa.), 7055 divákov

Košice: Tofiloski - Kavka, Bašista, Korijkov - Šinglár (90. Skvašík) - Viazanko (85. Ostojič), Bukata, Pačinda (80. O. Diaby), Sekulič - Novák, Redžič

Liberec: Hroššo - Fleišman, Rajnoch, Karišik, Coufal - Sackey - Pavelka, Jarolím (90. Pimpara), Ďubek - Šural (78. Obžera), Hadaščok (65. Hamuľak)

Trenčín - Novi Sad 4:0 (1:0)

Góly: 20., 52. a 60. Simon, 71. Jairo. ŽK: Baez, Kubík (obaja AS), ČK: 66. Živkovič (Vojvodina), rozhodoval: Michael Lerjeus (Švéd.), 3725 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Ramon, Kleščík, Holúbek - Baez (85. Rundič), Mišák (69. Hajradinovič), Lobotka - Kubík, Jairo (79. Mondek), Simon

Vojvodina: Jovanovič - Puškarič (58. Živkovič), Pekarič, Babič, Nastič - Alivodič, Radoja, Poletanovič, Makarič (57. Stojanovič) - Ivanič, Veselinovič (80. Popara)

FC Zestafoni - Spartak Trnava 0:0

ŽK: Šarikadze - Sabo, Kuzma, Casado. Rozhodovali: Alijev - Žappasbajev, Iskakov (všetci Kazach.), 4500 divákov.

Zestafoni: Pavlovič - Gongaze, Čelidze, Rene Santos, Guruli - Dolidze, Kuchianidze (84. Čanturišvili), Šarikadze, Gecadze - Gelašvili (65. Tatanašvili), Dvali (78. Panculaia)

Spartak: Rusov - Janečka, Bortel, Tóth, Čonka - Schranz (73. Casado), Kuzma, Sabo, Chovanec (87. Siva) Vlasko (78. Špalek) - Mikovič

((foto))

BRATISLAVA. Vo štvrtok sa v prvých zápasoch druhého predkola Európskej ligy predstavili tri slovenské kluby. Košice na domácom ihrisku prehrali s Libercom 0:1, Trenčín zdolal Novi Sad 4:0 a Trnava v gruzínskom Zestafoni remizovala 0:0.

Košická prehra

Košice prehrali v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy s českým klubom Slovan Liberec 0:1.

Po bezgólovom prvom polčase, rozhodol v druhom dejstve v 83. minúte o víťazstve hostí z penalty Jarolím. V košickom Čermeli nastúpili pred návštevou 7055 divákov.

Odvetné stretnutie druhého predkola Európskej ligy UEFA je na programe vo štvrtok 24. júla o 19.00 hod v Liberci na štadióne "U Nisy" (kapacita 10.000 miest).

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Už som to spomínal, že keď sa budeme dopúšťať takýchto chýb, tak nemôžeme zvíťaziť. Chceli sme hrať na nulu, poctivo zozadu, čo sa nám v prvom polčase i darilo. V druhom sme súpera trošku pritlačili, mali sme náznaky šancí, bohužiaľ sme to nedotiahli. Prišla však jediná chyba a zaplatili sme nováčikovskú daň. Liberec má skúsené mužstvo a my sme zaplatili."

Samuel Slovák, tréner Slovana Liberec: "Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas, musel sa im páčiť. Bolo to bojovné stretnutie, s množstvom príležitostí na gól, resp. šancí, ktoré mohli vyústiť v skórovanie. Zápas priniesol veľa súbojov, čiže zaujímavý zápas a pre nás so šťastným koncom."

Trenčín vysoko zvíťazil

AS Trenčín zvíťazil nad srbským klubom Vojvodina Novi Sad vysoko 4:0.

Hetrik zaznamenal nigérijský legionár Moses Simon, štvrtý gól pridal Brazílčan Jairo. Odvetný duel je na programe 24. júla o 20.00 SELČ v Novom Sade.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Myslím, že sme mali dobrý vstup do zápasu, hneď v 2. minúte sme mali veľkú šancu. Do polčasu sa nám podarilo skórovať, mohli sme pridať aj viac gólov. Po zmene strán sme sa dostali do krídelných priestorov a po centroch sme aj skórovali. Chceli sme dnes nastrieľať čo najviac gólov. Som spokojný s výkonom i výsledkom. Čaká nás ešte odveta v búrlivom prostredí, ale postupové šance sú na našej strane

Milan Rastavac, asistent trénera Vojvodiny: "Musím pogratulovať súperovi, Trenčín hral veľmi dobre. Verím, že v odvete podáme oveľa lepší výkon. Chýbalo nám niekoľko hráčov, najmä mladých, ktorí mali reprezentačné povinnosti na ME do 19 rokov. Na to sa však nechceme vyhovárať. Máme mladý tím, ktorý sa v Európe musí ešte veľa učiť."

Trnava remizovala

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 na pôde gruzínskeho tímu FC Zestafoni. Najväčšiu príležitosť skórovať nevyužil už v 2. min domáci útočník Dvali, ktorý trafil brvno Rusovovej bránky.

Domáci z úvodného tlaku nedokázali vyťažiť presný zásah, pozorná obrana "andelov" na čele s gólmanom Rusovom odolávala ich náporu až do konca stretnutia.

Odveta je na programe budúci štvrtok 24. júla v Zlatých Moravciach (19.30 h).

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Bol to kvalitný súper, ako sme predpokladali. Ale odohrali sme viac ako solídny zápas a dosiahli kvalitný výsledok. Je to otvorené, v odvete sa bude aj súper snažiť streliť gól, očakávam zaujímavý duel."

Ján Vlasko, stredopoliar Trnavy: "Hralo sa vo veľkom teple, robilo nám to isté problémy, veď sme okrem tréningu boli stále v klimatizovanom hoteli. Súper tam mal na začiatku isté šance, nastrelil tyčku, potom v druhom polčase mal tiež zopár nebezpečných situácií. Ale aj my sme mali svoje šance, škoda, že sme ich nepremenili. Mňa dosť mrzí tá moja. Ale dosiahli sme remízu, neinkasovali sme a to je do odvety nádejné."

Výsledky ďalších zápasov

FC Astana - Hapoel Tel Aviv 3:0 (1:0)

Góly: 16. Caňas (z 11 m), 58. Nuserbajev, 69. Bejsebekov, ČK: 15. Dgani (Hapoel)

Kajrat Almaty - Esbjerg fB 1:1 (0:0)

Góly: 50. Kneževič (z 11 m) - 90. Fellah

/Ľ. Michalík (Kajrat) odohral celý zápas - M. Dúbravka (Esbjerg) odchytal celý zápas/

Góly: 19. Zieňczuk, 21. a 74. Stawarczyk - 16. Muntwiler, 59. Stahel

Petrolul Ploješť - KS Flamurtari Vlora 2:0 (0:0)

Góly: 77. Nepomuceno, 84. Tamuz

Botev Plovdiv - St. Pölten 2:1 (1:0)

Góly: 39. Cvetkov (z 11 m), 86. Čunčukov - 55. Segovia

FK Mladá Boleslav - NK Široki Brijeg 2:1 (0:0)

Góly: 68. Skalák, 76. ĎURIŠ - 51. Zakarič

/M. Ďuriš (M. Boleslav) odohral celý zápas - 1 gól+ŽK/

IK Brommapojkarna - FC Crusaders 4:0 (2:0)

Góly: 9. Rexhepi, 27. Albornoz, 62. Larsson, 65. Bärkroth (z 11 m)

Neman Grodno - FH Hafnarfjördur 1:1 (0:0)

Góly: 66. Savickij (z 11 m) - 55. Emilsson, ČK: 65. Hendrickx (FHH)

Rosenborg Trondheim - Sligo Rovers 1:2 (0:0)

Góly: 81. Diskerud - 56. Keane, 70. North

CFR Kluž - FK Jagodina 0:0

CSKA Sofia - FK Zimbru Kišiňov 1:1 (1:1)

Vikingur - Tromsö IL 0:0

SV Zulte-Waregem - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)

Góly: 8. Colpaert, 45. Plet - 15. Drygas

Bursaspor - Čichura Sačchere 0:0

Metalurg Skopje - Željezničar Sarajevo 0:0

Molde FK - ND Gorica 4:1 (3:0)

Góly: 38. a 42. Forren (druhý z 11 m), 16. Toivio, 88. Hoseth - 70. Majcen (z 11 m)

HNK Rijeka - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)

Gól: 85. Krstanovič (z 11 m)

JK Sillamäe Kalev - FC Krasnodar 0:4 (0:2)

Góly: 9. Ari, 39. Gazinskij, 68. Wanderson, 86. Bystrov

RNK Split - Hapoel Be'er Sheva 2:1 (0:1)

Góly: 78. Dujmovič, 84. Bilič (z 11 m) - 31. Buzaglo

Aberdeen FC - FC Groningen 0:0

Derry City FC - FC Šachťor Soligorsk 0:1 (0:1)

Gól: 28. Januš

Dundalk FC - HNK Hajduk Split 0:2 (0:1)

Góly: 9. Caktaš, 73. Vlašič

Linfield FC - AIK Štokholm 1:0 (0:0)

Gól: 87. Waterworth

Motherwell FC - UMF Stjarnan 2:2 (2:1)

Góly: 9. a 19. Law - 35. a 90.+2 Finsen (oba z 11 m)

FK Sarajevo - FK Haugesund 0:1 (0:0)

Gól: 85. Bamberg

FK Čukarički - SV Grödig 0:4 (0:1)

Góly: 37. a 90. Nutz, 80. a 85. Schütz, ČK: 25. Piasentin (Čukarički)

Domov»Futbal»Európska liga»Predkolo EL: Košice prehrali, Trenčín vyhral 4:0, Trnava remizovala