Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Predaj Newcastlu dostal trhlinu, Briti chcú vyšetriť pirátske vysielanie

Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. máj 2020 o 09:49

Obchod nebude jednoduchý.

LONDÝN. Možné prevzatie anglického futbalového klubu Newcastle United saudskoarabským konzorciom dostalo ďalšiu trhlinu.

Komisia pre kultúru, médiá a šport (DCMS) v rámci dolnej snemovne britského parlamentu chce pred skompletizovaním predaja vyšetriť podozrenia ohľadne pirátskeho vysielania futbalových zápasov, za ktoré by mali byť zodpovední práve Saudi.

Poslanec dolnej snemovne Giles Watling, ktorý je aj člen DCMS, vyzval komisiu, aby prešetrila aktivity pirátskej siete beoutQ. Ako svedkovia vo vyšetrovaní by figurovali predstavitelia anglickej Premier League.

Saudská Arábia už dlhšie čelí obvineniam, že je centrom pirátskeho vysielania. Kritike zo strany vysielateľov z celého sveta čelí najmä BeoutQ, ktorá ilegálne vysiela aj zápasy Premier League. Saudi dlhodobo popierajú, že by stáli za pirátskym vysielaním BeoutQ.

Saudskoarabský korunný princ Mohammad bin Salman prostredníctvom spoločnosti Saudi Arabia Public Investment Fund a ďalších spoločníkov doťahuje kúpu Newcastlu United, ktorého súčasťou je aj slovenský brankár Martin Dúbravka. Hodnotu obchodu odhadujú médiá na viac ako 300 miliónov libier.

Súvisiace články