Posledné finále vyhral Metallurg nad Levom 7:4 a získal prvý triumf v KHL

Šiesty súboj v Prahe vyhrali domáci 5:4 po predĺžení.
Šiesty súboj v Prahe vyhrali domáci 5:4 po predĺžení. (Autor: Michal Šula, MAFRA)
Karol Svozil|30. apr 2014 o 15:01

Magnitogorsk aj Lev hrali svoje prvé finále v KHL, Magnitogorsk skončil v sezóne 2008/2009 tretí, teraz získal Gagarinov pohár.

BRATISLAVA. Hokejisti Levu Praha boli kúsok od historického víťazstva prvého neruského tímu v KHL, to sa im napokon nepodarilo. Svoj prvý Gagarinov pohár získali hráči Magnitogorsku.

Dramatická séria, ktorá priniesla rekord v návštevnosti v Prahe ale aj v kanadských bodoch 3550.jpgkapitána Metallurgu Mozjakina (na snímke) v play off, sa dnes skončila víťazstvom Magnitogorsku v rozhodujúcom poslednom finále na domácom ľade 7:4.

Magnitogorsk aj Lev hrali svoje prvé finále v KHL, Lev sa doteraz najvyššie dostal do prvého kola play off v minulej sezóne, Magnitogorsk bol v sezóne 2008/2009 tretí.

Magnitogorsk - Lev 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)

na zápasy 4:3, Gagarinov pohár získal Magnitogorsk

Góly a asistencie: 5. Pare (Chabarov), 24. Birjukov (Antipin, Zaripov), 37. Kosov (Timkin, Kazionov), 38. Kovář (Antipin, Zaripov), 44. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 53. Zaripov (Kovář), 60. Junkov (Pare, Osala) - 14. Ullström (Gragnani), 35. O'Byrne, 54. Thörnberg (Nemec), 59. Azevedo (Nemec, Novotný)

Rozhodovali Odins, Olenin - Sivov, Šeľanin, vylúčení 0:0 na 2 minúty, Ševc (Lev) 10 minút za nešportové správanie, strely na bránku 23:47, 7500 divákov

Metallurg: Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij

Lev: Vehanen (41. Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Ulström, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai

ONLINE:

Koniec, domáci majú pohár. Vyhrali 7:4 na góly, hoci na strely na bránku prehrali 23:47.

Necelé dve minúty pred koncom znížil Azevedo, minútu a 16 sekúnd pred koncom Pražania odvolali brankára a dostali gól do prázdnej bránky.

Levi vystrelili na domácu bránku už skoro 50. strelu, Metallurg však náskok už zrejme nepustí.

54. min: Lev znižuje na 6:3. Thörnberg dokorčuľoval nahodený puk od Nemca a trafil medzi nohy Košečkina.

V 53. minúte je rozhodnuté, domáci dali šiesty gól. Zaripov k trom asistenciám pridal aj gól. Ševc z Leva dostáva 10-minútový trest za nešportové správanie.

48. min: Košečkin likviduje tutovku Zackrissona z Levu, bola to už 40. strela hostí.

Engren vystriedal v bránke hostí neistého Vehanena. Začala sa tretia tretina. Levu to nepomohlo, Mozjakin najskôr trafdil žŕdku, potom dal gól. No na strely prehrávajú domáci 18:37.

Skončila sa druhá tretina, na góly vedú domáci 4:2, na strely na bránku je to 15:37 pre hostí. Vylúčení stále 0:0.

Za 53 sekúnd strelili domáci dva góly a výrazne sa priblížili k prvému titulu v KHL. Strelu Zaripova na 4:2 medzi Vehanenove betóny tečuje Kovář.

A predsa sa to hosťom podarilo - vyrovnali na 2:2! Gól strelil od modrej kanadský obranca O'Byrne.

34. min: Fínsky veterán Kapanen v pražskom drese opäť nedal, na druhej strane nedal gól ani Čech Kovář v drese ruského tímu.

Polovica riadneho hracieho času je preč a my sme ešte dnes nevideli žiadneho vylúčeného hráča.

26. min: Mozjakin urobil v stednom pásme chybu, Slovák Lukáš Cingeľ však nemal dostatok síl na to, aby využil zlú rozohrávku.

Magnitogorsk nehrá dobre, ale v 24. minúte dáva vedúci gól.

Na začiatku druhej časti pokračujú Pražania v tlaku v útočnom pásme. Gól v čistej šance nedal Vrána.

Prvá tretina sa skončila, na góly je to 1:1, na strely na bránku 7:18 pre hostí.

Od vyrovnania bol Lev útočnejším mužstvom, zahodil azda tri čisté šance - neuspeli Matai, Zackrisson ani Kapanen, za domácich mohol dať gól Mozjakin, Vehanen ho ale na dvakrát vychytal.

13. min: Na 2:0 mohol a mal zvýšiť domáci Osala, po prihrávke od Pareho netrafil prázdnu bránku. Na druhej strane vyrovnáva Ullström.

9. min: Azevedo poslal puk do bránky domácich, ale rozhodca predtým hru prerušil.

5. min: Lev nedal ani ďalšiu šancu, neuspel ostrostrelec play off Azevedo, a tak skóre otvárajú domáci po slabom zákroku Vehanena.

3. min: Slovák Lukáš Cingeľ zabojoval za bránkou a našiel voľného Ridderwalla, ktorý gólovú šancu nepremenil na úvodný gól Leva.

Zápas sa začal, v bránke domácich je Košečkin, v bránke hostí Vehanen.

Radosť hráčov Leva po šiestom finále. FOTO - Michal Šula, MAFRA

O víťazstve Leva rozhodol v 6. finále Nathan Oystrick. FOTO - Michal Šula, MAFRA

Domov»Hokej»KHL»Posledné finále vyhral Metallurg nad Levom 7:4 a získal prvý triumf v KHL