Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Poškodené oko a operácia. Taký je výsledok Arťuchinovho útoku

Jevgenij Arťuchin. (Autor: MAFRA - MICHAL RUŽICKA)
Sportnet|24. jan 2013 o 15:20

Vedenie KHL už hráčovi udelilo trojzápasový trest, disciplinárna komisia ho však môže ešte sprísniť.

MOSKVA. Otlčená hlava, narazená kosť pod okom, podliatiny a pomliaždeniny oka, ktoré si zrejme vyžiadajú operačný zákrok.

Taký je výsledok hrozivého útoku ruského hokejistu Jevgenija Arťuchina, ktorý v KHL surovo napadol fínskeho obrancu Janneho Jalasvaaru, píše portál idnes.cz.

Útočník Petrohradu neovládol svoje emócie v zápase proti Dynamu Moskva po bežnom zákroku súpera: Jalasvaara ho atakoval pri mantineli a vďaka tomu vybojoval puk. Vzápätí sa otočil a ďalej si všímal hru.

V tom okamihu ho však Arťuchin stiahol za golier dozadu. Fín v záklone padol na ľad a pritom mu spadla aj helma. Vzápätí dostal prvý úder päsťou (na ktorej už navyše Arťuchin nemal rukavicu) do hlavy.

Dvojmetrovému Rusovi to však nestačilo a búšil zbesilo ďalej, cielene pritom stále mieril do odkrytej časti hlavy rozhodeného Jalasvaaru, ktorý je o 15 centimetrov nižší a o tridsať kilogramov ľahší. Nebyť čiarových rozhodcov, ktorí sa na Arťuchina vrhli, mohlo byť zle.

Aj tak však má fínsky obranca po útoku množstvo zdravotných komplikácií, hoci sa to krátko po bitke nezdalo.

Podrobnejšie lekárske vyšetrenia ukázali predovšetkým pomliaždenie očnej buľvy, ktoré si podľa všetkého vyžiada operačný zákrok.

Absolútne zbytočný čin teraz Arťuchinovi komplikuje život a Dynamo Moskva pre neho žiada exemplárny trest.

Vedenie KHL už stihlo hráčovi udeliť trojzápasový trest, disciplinárna komisia ho však môže ešte sprísniť.

Ako Arťuchin poľoval na českých hokejistov

Súvisiace články