Popradčania porazili súpera z Budapešti jediným gólom

Marcel Petran. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 20. nov 2018 o 18:18

V zápase 24. kola hokejovej Tipsport ligy rozhodol obranca Petran.

POPRAD. Vyrovnaný priebeh priniesol zápas 24. kola hokejovej Tipsport ligy v Poprade.

Domáci hostili celok z Budapešti a duel rozhodol jediný gól, ktorý vsietil ešte v prvej tretine v presilovke obranca Popradu Marcel Petran.

Poprad si tak poistil priebežnú tretiu priečku v tabuľke.

Rozhodol gól z prvej tretiny

V tabuľke stúpajúci tím MAC Újbuda z Budapešti sa predstavil na ľade aktuálne tretieho mužstva z Popradu.

Hostia v prvej tretine často faulovali a domáci tak mali výhodu niekoľkých presilových hier.

V 8. minúte hrali domáci takmer dve minúty presilovku 5 na 3, v ktorej ale úplne zlyhali. Bola totiž bez myšlienky a nápadu, hostia sa poľahky ubránili.

V 12. minúte si početnú výhodu vyskúšali hostia. Paradoxne počas nej mali najväčšie šance na skórovanie Popradčania. Najprv v úniku proti Rajnovi neuspel Bondra a po ňom ani po peknej individuálnej akcii faulovaný Takáč, ktorý kľučkami obišiel dvoch brániacich hráčov.

Vďaka nemu mal Poprad opäť, tentoraz ale iba 16-sekundovú, početnú výhodu o dvoch hráčov.

Domáci sa gólu dočkali až na konci 16. minúty pri vylúčení Brance Orbána. Od modrej napriahol Petran a puk z jeho hokejky napriahol sieť za Rajnom - 1:0.

Vošvrda udržal čisté konto

Počas druhej tretiny diváci pod Tatrami gól nevideli. Hostia v nej postupne hru vyrovnali a boli nebezpečnejší. Po jednom zo stretom ostal na ľade ležať otrasený Mlynarovič.

V 34. minúte sa na Vošvrdu rútila dvojica Orbán-Dansereau, ale popradský gólman sa dobre presunul k vzdialenejšej žrdi a strelu Kanaďana zlikvidoval.

Tretia tretina bola plne v réžii hostí. Po Petranovom kikse sa rútil na brankára domácich Dansereau. Vošvrda pohotovým zákrokom potvrdil, prečo patrí medzi najlepších gólmanov v lige.

Popradčanov podržal aj v 50. minúte pri dorážke Langkowa po Bugárovej delovke.

Hostia svoj tlak stupňovali a miestami domácim nedovolili ani vyhodiť puk zo svojho obranného pásma.

Na zámok reagovala domáca lavička zhruba minútu pred koncom riadnej hracej doby oddychovým časom.

Hostia odvolali reprezentačného brankára Maďarska z hry a skúsili to v šiestich. Počas powerplay MAC odmietol skórovať do prázdnej bránky Bondra a Popradčanom sa to takmer nevyplatilo.

So záverečným klaksónom sa v tutovke ocitol Brown. Jeho strela z prvej skončila na betónoch brankára Popradu.

Hlasy po zápase

František Štolc, asistent trénera Popradu: "Obaja brankári chytali výborne. Úvod sme mali zlý, potom sme prebrali iniciatívu aj vďaka presilovým hrám. Tie nám stále nejdú, ale trénujeme ich. V druhej tretine sme hrali pekný nátlakový hokej. V tretej tretine sme sa snažili ubrániť, mali sme aj šance, sme radi za toto víťazstvo."

Gergely Majoross, tréner Budapešti: "Do zápasu sme vstúpili výborne, hrali sme dobre, tvrdo, mali sme šance. Najmä v druhej a tretej tretine sme mali výborné šance. Obaja brankári podali skvelé výkony. V minulých zápasoch sme strelili veľa gólov. Som spokojný so snahou, ale nie s efektivitou."

Štatistika

HK Poprad – MAC Újuda 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Petran (Salija, Takáč). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Langkow (Budapešť) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano - Durmis, Kollár, Konštek, 479 divákov.

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, K. Karalahti, J. Erving - Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Kundrik.

Újbuda: Rajna - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti - B. Orban, C. Langkow, Bodó - Klempa, J. Brown, Dansereau - Odnoga, K. Nagy, Terbócs - Szabad, Majoross, Kreisz.