Poprad nadelil Novým Zámkom sedmičku

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|25. nov 2016 o 19:27

Krídelník štvrtej formácie Štrauch si pripísal hetrik.

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom dueli 23. kola Tipsport ligy nad hráčmi nováčika z Nových Zámkov vysoko 7:0.

Priebeh stretnutia

Základ triumfu "Podtatrancov" položil v úvodnej tretine dvojgólový krídelník štvrtej formácie Štrauch.

V prostrednej časti hry sa doslova roztrhlo vrece s gólmi, presadili sa však iba domáci hokejisti.

Popradské vedenie postupne navýšili Henderson, Lapšanský a Troliga, po štvrtom zásahu v 28. min vystriedal Lundströma v hosťujúcej bránke Škorvánek.

V 54. min skóroval tretíkrát v stretnutí Popradčan Štrauch a zavŕšil svoj hetrik.

V závere sa ešte presadil domáci obranca J. Brejčák.

Poprad dosiahol najvyššie víťazstvo v sezóne a potvrdil, že sa mu proti Novým Zámkom darí.

V aktuálnom ročníku zdolal tohto protivníka aj v treťom vzájomnom súboji.

Tipsport liga: HK Poprad - HC Nové Zámky: fotogaléria

25.11.2016

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Ďakujem všetkým chlapcom za to, že dnes hrali disciplinovaný hokej. Darilo sa nám i strelecky. To, čo sa im snažíme vštepovať do krvi, bolo už na ľade vidno. Veľmi sa tešíme aj s kolegom, že sme sa priblížili mužstvám hore. Nepozeráme sa ale na nikoho, spoliehame sa iba sami na seba. V nedeľu ideme do Trenčína, znova to bude boj o život."

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: "Nezvládli sme dnešné stretnutie. Poprad nás ničím neprekvapil, boli sme na to pripravení. Dostali sme rýchle a lacné góly. Musíme si zápas dopodrobna rozobrať a vyvodiť z neho dôsledky."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 23. kolo - piatok:

HK Poprad - HC Nové Zámky 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Štrauch (Lichanec, B. Rapáč), 13. Štrauch (J. Brejčák, Lichanec), 24. Henderson (Lapšanský), 28. Lapšanský (Š. Fabian, Henderson), 32. Mlynarovič (Kroták, Hvila), 54. Štrauch (B. Rapáč, Bagin), 56. J. Brejčák (Abramov)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Riš, Korba, 931 divákov

Zostavy:

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, J. Brejčák, Dinda, Bagin, A. Ježek - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - Abramov, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

Nové Zámky: Lundström (28. Škorvánek) - Cardwell, Drtina, Mäkinen, Sandgren, Martin Chovan, Sucharda, Maier, Dominik Rehák - Bahenský, Brabenec, Saarinen - M. Hudec, Kytnár, Čaládi - M. Paulovič, Pitule, Fábry - J. Tibenský, Lelkeš, Dubec

tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 23. kola:

HK Orange 20 18 1 0 0 0 0 17 18:76 3

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.