Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Poprad mení trénera, Jonáka strieda Marcel Ozimák

Nová trénerská dvojica HK Poprad. Sprava asistent František Štolc ml. a hlavný tréner Marcel Ozimák. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 7. nov 2016 o 11:16

Pre Ozimáka je to prvý angažmán v pozícii hlavného trénera v našej najvyššej súťaži.

POPRAD. Marcel Ozimák je novým trénerom A-mužstva HK Poprad. Strieda tak doterajšieho kouča Petra Jonáka, ktorý v klube končí aj ako športový riaditeľ.

Vo funkcii asistenta trénera zároveň končí riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi, ktorého nahradí František Štolc ml.

Nový tréner prvýkrát viedol kamzíkov na pondelkovom tréningu. Pre 43-ročného Ozimáka je angažmán v Poprade prvým v pozícii hlavného trénera v najvyššej slovenskej seniorskej súťaži.

Nový tréner popradských hokejistov začínal v mládežníckych tímoch Nitry. Naposledy pôsobil v klube KHL Avtomobilist Jekaterinburg ako asistent trénera.

Všetci dostanú šancu

„V Poprade sú ľudia, ktorých poznám a preto som sa rozhodol, že im pomôžem. V mužstve vidím potenciál, potrebuje len nejaký impulz, moment, ktorý ho nakopne. Čaká ma náročná úloha. Už po prvom tréningu vidím ten rozdiel medzi KHL a našou ligou. Chalani ale chcú a to je základ. Keď budú počúvať a hrať so srdcom, výsledky prídu. Každý tréner má svoju ideológiu. Každý systém hry je dobrý, pokiaľ ho mužstvo dodržiava. Rozhodujúca je disciplína,“ uviedol nový tréner HK Poprad Marcel Ozimák.

Hoci od vedenia klubu dostal pri výbere hráčov voľnú ruku, radikálne zmeny v kádri zatiaľ nechystá.

„Zatiaľ budem pracovať s tým, čo tu je. U mňa dostanú všetci šancu. Mužstvo nechcem rozbíjať. Ten, kto na to bude mať, bude hrať. Kto nie, bude nahradený kvalitnejším hráčom,“ doplnil Ozimák.

Marcel Ozimák sa ujal popradského kormidla. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)

Kroták: Všetky záväzky máme vyrovnané

Popradskí hokejisti majú na svojom konte po 18 zápasoch iba 16 bodov a patrí im posledná priečka v tabuľke.

Táto mimoriadne nelichotivá bilancia neteší ani ich kapitána Arneho Krotáka.

„Tréner Jonák presadzoval americkú hokejovú školu, teraz to bude asi tá ruská. Naše výkony na ľade neboli také, aké by mali byť. Posledné miesto v tabuľke je hanba. Čo si ja pamätám, na samom chvoste nebol Poprad nikdy. Chcem ale zdôrazniť to, že klub nemá dlhy, všetky záväzky máme vyrovnané,“ povedal Arne Kroták.

Dlhodobý cieľ sa nemení

Ďalšou novinkou pod Tatrami je angažovanie bývalého reprezentačného trénera Júliusa Šuplera na pozíciu konzultanta, poradcu či metodika.

„Mužstvo má na to, aby hralo hore, výkonnostne, aj menami. Vymenili sme nejakých hráčov a keďže to nepomohlo, na rade sú tréneri. Nových trénerov poznám veľmi dobre, majú moju plnú dôveru. Náš dlhodobý cieľ sa nemení, chceme sa dostať do play-off,“ skonštatoval riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi.

Nový tréner bude Popradčanov prvýkrát viesť v piatok 11. novembra v Nitre, následne sa Popradčania predstavia v Košiciach a v Martine.

Angažovali Kanaďana

Vedenie HK Poprad spravilo po výmene trénerskej dvojice ďalší krok k zlepšeniu postavenia v Tipsport lige.

Do tímu aktuálne posledného tímu súťaže prichádza 29-ročný útočník Kevin Henderson, ktorého vizitku zdobia štyri zápasy v NHL v Nashville Predators.

Popradský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.Kanadský útočník začal aktuálnu sezónu v ECHL v tíme Norfolk Admirals, za ktorý odohral štyri zápasy.

V minulej sezóne si krátko vyskúšal angažmán v najvyššej fínskej lige, predtým niekoľko rokov pôsobil v zámorskej AHL.

"HK Poprad víta Kevina vo svojom kádri a verí, že pre klub bude prínosom," uvádza sa na popradskej stránke.

(tasr)

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.