Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Popluhárovi bude v kvalifikácii chýbať aj Porvazníková

TASR|Publikované 20. nov 2008 o 13:46

Bohatý menoslov chýbajúcich hráčok sa trénerovi slovenských hádzanárok Ľubomírovi Popluhárovi tesne pred štvrtkovým zrazom ...

BRATISLAVA. Bohatý menoslov chýbajúcich hráčok sa trénerovi slovenských hádzanárok Ľubomírovi Popluhárovi tesne pred štvrtkovým zrazom v Bánovciach nad Bebravou rozšíril o ďalšie meno. Na budúci týždeň v poľskej Dabrowej Górniczi sa na turnaji I. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2009 bude musieť zaobísť bez aj bez Zuzany Porvazníkovej.

Spojka nemeckej Borussie Dortmund sa len prednedávnom vystrábila zo zranenia a slovenského kouča informovala, že sa ešte necíti na príliš veľkú záťaž. Určite sa pritom pridali aj tlaky zo strany klubu, ktorý nechce riskovať obnovenie zranenia svojej opory, keďže Borussiu čakajú s najväčšou pravdepodobnosťou v tejto sezóne boje o záchranu.

Popluhárovi už predtým vypadli aj ďalšie dôležité mená. Kanonierka rumunského Rulmentulu Brašov Miriam Šimáková oznámila, že v národnom tíme z rodinných dôvodov končí, spojka nemeckého Bayeru Leverkusen Denisa Glankovičová sa musela podrobiť operáciu menisku, zranenie vyradilo aj dvojicu z majstrovského ŠKP Bratislava brankárku Miroslavu Sůkalovú a krídelníčku Silviu Kochanovú.

Od utorka budú Slovenky bojovať o jedinú miestenku do jarného play off, ich úhlavným súperom bude domáce Poľsko, ďalej Švajčiarsko, Lotyško a Island. "Naším posledným zápasovým testom bude piatkový súboj so Šaľou," prezradil slovenský tréner. Testovací duel bude na programe o 16.15 v Handlovej, kde budú Slovenky trénovať až do svojho odchodu do dejiska kvalifikácie.

Nominácia SR na turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2009:

brankárky: Katarína Harišová (Iuventa Michalovce), Žaneta Tóthová (Békéscsabai NKSE /Maď.), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Mária Hricíková (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková, Zuzana Janšáková (obe ŠKP Bratislava)

spojky: Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP Bratislava), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Polláková (Hódmezövásárhelyi NKC/Maď.), Petra Popluhárová (Slovan Duslo Šaľa), Veronika Pajtášová (Cercle Dijon/Fr.)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.