Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv
Prémiový obsah
Viktor Kiššimon|8. mar 2020 o 19:37

Úspešný deblista kritizuje zväz. Ten sa bráni.

Rozhovor

Slovenský tenista Filip Polášek oznámil po dueli proti Česku koniec v slovenskom daviscupovom tíme. "Bol môj posledný Davis Cup zápas, chcel by som sa všetkým poďakovať za podporu," napísal na instagrame. Špecialista na štvorhru svoje rozhodnutie vysvetlil v rozhovore.

Kedy ste sa rozhodli, že končíte v daviscupovom tíme Slovenska?

Zrelo to vo mne dlhšie, problémy som mal od vôbec prvého štartu a nepodarilo sa ich vyriešiť. Definitíva padla v piatok počas zápasu.

Platilo by aj v prípade, že by ste postúpili na finálový turnaj do Madridu?

Keby sme postúpili, tak by som to oznámil s tým, že by som finále ešte odohral. Ak by to teda chalani nebrali z mojej strany ako vypočítavosť. Ale tých problémov je viac a mňa už nebaví bojovať.

Čo vám prekážalo?

Sú veci, ktoré sa dejú a ja ich neviem zmeniť. Možno som to skúšal málo, možno až príliš. Niekedy som sa cítil, že čokoľvek som povedal, tak som schytal sprava i zľava. Zdá sa mi zbytočné, aby som bojoval.

Mám rodinu, a tá je pre mňa viac ako bojovať s ľuďmi, ktorí si to robia po svojom. Ak človek funguje vo firme a nepáčia sa mu vnútorné procesy, tak má dve možnosti – buď sa snažiť niečo zmeniť alebo skončiť. Ja som zvolil druhý variant, pretože prvý je nepriechodný.

Povedzte aspoň jednu vec, ktorá sa vám nepáčila.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články